rover 214 sudski vjestak

rover 214 sudski vjestak

Član
decki moze mala pomoc drugu se prije nekoliko god bacio neki deda pred auto i to prilikom tip je umro od poljedica udarca zadobijenih retrovizorom,. Bilo je u nedzaricima kod starackog doma,., sada je nastao mali problem poslije 4 god sudjenja i svega neki krelac od suskog vjestaka izjavio da tom autu sa 66kmh koliko su odokativno utvrdili da je ovaj vozio i da je tada zaustavni put veci od 65metar,., sto je nigdje veze , i da to su utvrdili po tragovima kocenja zar to abs ne sprecava,,., e sada trazim po netu performanse ovog vozila al nista o kocenju sve nesto ubrzanju al kocenje????
Auto je rover 200 1.4 god 2001,.,
I jos nesto znatel nekog sudskog vjestaka iz oblasti saobracaja jer po ovom drzavnom kada vidite znak 40tada vazi i kada ga prodjete.., i takoo nekih nebuloznih gluposti napricao pa sada treba neko iz struke da to ponistii,.,,

Hvala
 
Član
1. 66 kmh 65 metara, uzmi u obzir da je tu sve gledano. Znaci nije ti isto kad ti probavas kocnice pa sa namjerom sa 66 kmh pocnes kocit tad bi ti bilo manje. Ali kad ti nesto izleti tad se stvara reakcija, tj moc opazanja, kad opazis pa tek onda kocis. Zato je mozda taj put velik tako. Plus se mozda malo i prepanes to je normalno u tim situacijama i zato si joooos sporiji da stisnes kocnicu

2. Nisam skonto ovo sa znakom, pa valjda ogranicene vrijedi od znaka do znaka ili do raskrsnice tad se ponistava


3 nema veze sto se abs pali, kad udaris punim kocnicu on ce kocit sa malim prekidima, znaci auto se jako nagne naprijed, pod tezinom auta guma tj trag ce ti ostat na cesti, mada to nije nikako pravilo. Isto tako prepisivati necije samoubojstvo nekom drugom.
Po ovome sudjenje je otislo u krivom smjeru. Ako je covjek zivio u domu, u domu imaju svi ljecnici i ljudi koji se skrbe o njima. Tako da svi mogu potrvrditi u kakvom je bio psihickom stanju prije pa je to uradio. Ako oni potvrde da je psihicki bio dobar jbg onda....Tuziteljstvo je tu da te tuzi, a odvjetnik je tu da sakuplja dokaze. Moze sud pricat sta hoce ako psihijatar i ljecnici kazu da je bio tih dana psihicki rastresen.
 
Član
lik je bio dobar psihicki samo je kasnio na autobus i presao kroz pukotinu na ogradi,., zaboravio nesto i vratio se u dom i onda pozurio,. I istrco na cestu,., po svjedocenju ljudi iz suprotnog pravca kazu da je skocio na cestu,.,
To za reakciju vazi kada bi ti reko da je enes ovog tipa vidio na nekih metar dva ispred,., vrijeme reakije mu je nula bobaka,. A i sam kaze da je pritisno kocnicu na mozda sekundu i onda se doslovno ukenjo,. I pustio konicu,., kada se auto ugasilo pocelo stucat ovaj je doso sebi i pritisno kocnicu,.,kasnije auto nije mogao upalit pa me ne cudi da je mozda motor zaustavio kretanje jer se ugasio., jer su neki taj sok skontali ko da je pokuso bjezat,. Medjutim kada je dosla policija i prolaznici i neki policajac iz suprotnog smjera kaze da enes nije bio pri sebi/ tip je po prirodi strasljiv\ morala je cak i hitna njemu pomagat

Za znak sudski vjestak je ovo izjavio,., posto optuzeni stanuje u blizini nesrece nekih 50m daljd znao je da postoji znak ogranicenja brzine jer je u blizini skola ogranicenje brzine je40kmh stim jd morao da pripremi automobil za tu brzinu tj. Uspori.,
Na pitanje advokata odbrane,.,
Zasto voziti na dionici ceste na kojoj je ogranicenje 60kmh sporije,.
Ovaj odgovara da optuzeni zna da tu postoji znak, skola, pjesacki, semafor ,i znak koji ga upozorava nabrzinu,.
Onda ga pita da li su uslovi na toj dionici cestd bili povoljni za voznju ovaj potvrdjuje i govori dse moze voziti 60kmh al da optuzeni zna za rizike i da je trebao usporit i pazit vise..,
Tada sudinica nas iznenadi,.i kaze,., enese sine sto ne osta taj dan u kuci sto si izlazio van,.,
Vjeruj lakrdija ko sto mu advokat kaze moraju te osudit samo neznaju kako jer nemaju dokaza,..
Nisi ga udario autom on je naletio na tebe jer je tada samo ga udario retrovizorom,.,..

A sto je najgore par dana prije slomimo taj retrovizor i trazimo zamjenski medjutim nigdje nista i uzmemo komad plastike i doslovno zavarimo/zalijepimo retrovizor na vrata jos dodamo neke sarafe,.,
 
Član
Ne razumijem se u sudsko vjestacenje, ali moram reci da mi trag od 65 metara za brzinu od 66 km/h zvuci malo nevjerovatno...
Ja sam imao udes i kocio sam sa nekih 80-90 km/h sa starom kadet suzom i izmjereno je 30+ metara traga

@ Franki ... A kakve veze ima vrijeme reakcije sa duljinom traga kocenja? Trag kocenja nastaje od onog momenta kad tockovi zablokiraju, sto znaci da je kocnica vec pritisnuta i u funkciji!
 
Član
Vjeruj mi da me je iznenadio kad je rekao samo 30 metara ... :D
Ali taman da je i ovaj razj**an, sa 66 km/h ne vjerujem da je mogao imati toliki trag kocenja ... tu nesto dobro ne stima ...
Ili mu nisu dobro izmjerili duzinu traga, ili nisu dobro procijenili brzinu. U svakom slucaju upitna je validnost tog vjestacenja, a izjava tog vjestaka da je morao i prije znaka usporiti, to je tek presmijesno!
 
Član
jesu njemu kocnice bile ok? trag kocenja traje od pocetka kocenja do kraja...65m? auta se sa 100kmh zaustavljaju na ispod 40m?ne kontam kako je sracunato to 65m,al eto
ova prica sa brzinom je apsurd,da ne zivi tu blizu ne bi bio kriv,ali je ovako kriv jer je znao da tu ima znak? nigdje veze...
pokusavaju mu natovarit nesto na ledja za sta NIJE kriv...
nije ubio covjeka prednjim dijelom auta...jel prelazio na pjesackom? ako je bio u zurbi vjerovatno je krenuo preko ceste ne gledajuci,i za to je kriv...ima milion nacina da te dobar advokat izvuce,odnosno tog lika...
otkud im podatak da je vozio 66kmh? da je po tragu kocenja bio bi nekih 130kmh,recimo... misle ga optuzit na osnovu pretpostavki? nije mi nikako jasno...koliko se kuzim u saobracajne znakove,vazenje tog znaka,u ovom slucaju ogranicenja brzine,vazi OD znaka pa dalje,jer je ta prica,dok ga vidis vazi i slicno,relativna,od vremenskih uvjeta,do vida vozaca itd...
ovo sve gore se moze oborit na sudu
a taj advokat sto govori da ga moraju osudit nek se potrudi i nek okrene slucaj u svoju korist i nek ne prica gluposti...cuj MORAJU? ako se on potrudi,ne moraju...al et...
uglavnom druze,nadji ZOBS i vidi ovo za brzinu...takodjer,nek pregleda zapisnik i da vidi kako je odredjena brzina,jer se ona,koliko ja znam,odredjuje prema tragu kocenja...ono,opet se dobije odokativna brzina,al u ovom slucaju ne bi bila toliko sigurno
 
Član
@ Franki ... A kakve veze ima vrijeme reakcije sa duljinom traga kocenja? Trag kocenja nastaje od onog momenta kad tockovi zablokiraju, sto znaci da je kocnica vec pritisnuta i u funkciji!
[/quote]


Jest kralju, ali tu se sve sracuna. Procjena brzine po tragu kocenja i od oka uzmi za reakciju, tj dok opazis neki predmen, pa dok stisnes tad nastaje trag. Jer da se to tako gleda onda bi mu stavili da je isao 30 kmh. O ovome se samo moze nagadjati, kakve su gume, kocnice ispravnost auta opcenito. Plus koliko je se prepao, i sve ostalo. Oni nemogu trvditi za trag, oni mogu izmjeriti trag, a vjestak moze tvrdit koja je brzina. On moze vozit po dionici gdje je 60 kmh 60 kmh, ali pred znak od 40 mora smanjit na 40 da bi usao u dionicu od 40. To su u pravu. Samo je to prilagođavanje brizne odvjetnik shvatio doslovno. Prije znaka je na "par metara" trebao usporiti na 40 da bi sve bilo po propisu. Oni njega i zakonski mogu osuditi posteno. Ti si ovdje iznjeo samo neke cinjenice. Plus gdje je to je li bio pjesacki ili nije, semafor je li bio ili nije. Jer ako je on njemu izletio na pjesackom to je druga prica.
 
Član
iskreno danas sam definitivno razumjeo da zivimo u drzavi morona,.
da ste samo bili u sudnici i da ste slusali nebuloze podjebavanja, i sl gluposti i jos me istjeraju iz sudnice i hoce da pisu neku kaznu,.
kocnice su mu bile ok, trag kocenja tu ima malo cudnih izjava, enes je zaustavio auta vrlo brzo mozda za nekih maz 30m, medjutim kada je auto stalo,motor se ugasio, i on u toj panici neznam cemu izbacio iz brzine i auto je nastavilo kretanje i otuda tih 65m, i brzinu su odredili na osnovu toga,. i ako svjedoci kazu da je stao pa kreno,.
za znak je prihvacena prica da je znao sta ga ceka sto nij prilagodio brzinu,.
a advokata mu drzava dodjelila al ga on placa mislim 100km po izlasku,. i to je mislim peti sesti do sada
na slikama asfalta nigdje se nevide tragovi kocenja/ znate da sava s3 to nema, to je dodatna oprema:lol::lol:/, mada je ovaj prznao da je vozio oko 50+kmh i da je dzao nogu na kocnici jer se na semaforu upalilo crveno,. ma dato nije pilo vode,.
ma neznam kako sam pricao maloprije sa ovim novim vjestakom kaze zavrsena stvar ko on ce sve pobit te izjave, samo da je da nadjem neke oficijalne podatke o performansam tog auta,. mada ako bude sta naci cu slicno auto i testirat,.
i udes je bio nekih 50 mozda vise od pjesackog koji je poprilicno oznacen i ima semafor

a svemu tome kcerka od tog preminulog gosp. nasve moguce nacine pokusava da stane na njegovu stranu al nista
danas sudinica kaze,.,., pred slovom zakona svi moramo odgovarat,.,., i tada sam je poslo u pm
 
Član
Franki je napisao(la):
@ Franki ... A kakve veze ima vrijeme reakcije sa duljinom traga kocenja? Trag kocenja nastaje od onog momenta kad tockovi zablokiraju, sto znaci da je kocnica vec pritisnuta i u funkciji!


Jest kralju, ali tu se sve sracuna. Procjena brzine po tragu kocenja i od oka uzmi za reakciju, tj dok opazis neki predmen, pa dok stisnes tad nastaje trag. Jer da se to tako gleda onda bi mu stavili da je isao 30 kmh. O ovome se samo moze nagadjati, kakve su gume, kocnice ispravnost auta opcenito. Plus koliko je se prepao, i sve ostalo. Oni nemogu trvditi za trag, oni mogu izmjeriti trag, a vjestak moze tvrdit koja je brzina. On moze vozit po dionici gdje je 60 kmh 60 kmh, ali pred znak od 40 mora smanjit na 40 da bi usao u dionicu od 40. To su u pravu. Samo je to prilagođavanje brizne odvjetnik shvatio doslovno. Prije znaka je na "par metara" trebao usporiti na 40 da bi sve bilo po propisu. Oni njega i zakonski mogu osuditi posteno. Ti si ovdje iznjeo samo neke cinjenice. Plus gdje je to je li bio pjesacki ili nije, semafor je li bio ili nije. Jer ako je on njemu izletio na pjesackom to je druga prica.
[/quote]

Izvini druze, ali to "od oka" mi se ne svidja nimalo ...
Znaci po tvom za isti prekrsaj nece biti jednaka kazna (malo karikiram) za djedicu od 70 godina i za momka od 20 godina, iz razloga sto nemaju isto vrijeme reakcije?
Jedino sto se moze uzeti u obzir prilikom izvodjenja nekog zakljucka su cinjenice! A jedine cinjenice ovdje su duzina traga kocenja, masa vozila i pregled vozila od strane strucnjaka gdje se utvrdjuju cinjenice oko ispravnosti vozila (kocnice, gume, amortizeri) i samo prema tome se moze zakljuciti kolika je bila brzina vozila prije nego sto je nastala radnja kocenja, a to "od oka" ocjenjivanje koliku ko reakciju ima i je li se prepao ili nije, mogu objesiti macku o rep ...

Ovdje je ocigledno da se se namjerili da momka osude pod svaku cijenu, kako bi sutra u novinama pisalo, "osudjen jos jedan manijak na cesti" ili nesto slicno i kako bi oni ispali heroji u zastiti naroda!!! :icon_mad:
 
Član
da si je poslao u pm vjerovatno ne bi bez kazne izasao iz sudnice nemoj sebi bespotrebno dizati rep. :D

Dalje zivim preko puta doma pored penija dakle tuda prolazim svaki dan 50 x i ljudi nenormalno brzo voze. Bio sam tu kad je taj momak udario jeo sam cevape preko puta u onoj birtiji. Ovaj tvoj haver je zbunjola mrtva ko ona krava ali nije kriv 100%.
Ako kaze da je isao 50 kmh laze jer onuda nema covjeka koji ne ide manje od 60 mozda je on sputio na 60 kmh kada je vidio dole crveno. On je covjeka udario prije znaka 40kmh tj. tacno na mjestu gdje se znak nalazi kod kapije. Moze mu sudija uzeti za zlo to sto zivi u blizini pa zna da se tuda starci krecu . Tragova fakat nije bilo i oni nemaju osnove da ga terete za taj zaustavni put jer ga ninu mogli utvrditi. Uz to covjek ga nije direktno udario nego bocno dakel za mene on NIJE KRIV.
 

rs6

Član
serialgf je napisao(la):
da si je poslao u pm vjerovatno ne bi bez kazne izasao iz sudnice nemoj sebi bespotrebno dizati rep. :D

Dalje zivim preko puta doma pored penija dakle tuda prolazim svaki dan 50 x i ljudi nenormalno brzo voze. Bio sam tu kad je taj momak udario jeo sam cevape preko puta u onoj birtiji. Ovaj tvoj haver je zbunjola mrtva ko ona krava ali nije kriv 100%.
Ako kaze da je isao 50 kmh laze jer onuda nema covjeka koji ne ide manje od 60 mozda je on sputio na 60 kmh kada je vidio dole crveno. On je covjeka udario prije znaka 40kmh tj. tacno na mjestu gdje se znak nalazi kod kapije. Moze mu sudija uzeti za zlo to sto zivi u blizini pa zna da se tuda starci krecu . Tragova fakat nije bilo i oni nemaju osnove da ga terete za taj zaustavni put jer ga ninu mogli utvrditi. Uz to covjek ga nije direktno udario nego bocno dakel za mene on NIJE KRIV.

koliko sam upoznat bio kriv ili NE, drzava te tereti od 6 mjeseci do godinu dana za smrt u saobracaju !!!
 
Član
srijala onda znas sve kako je bilo i ko je krivac smotaniji covjek nije mogao napravit udes ,., a danas treba da se nadjemo sa novim vjestakom jdr sinoc preko tel. Covjek se samo nasmija na sve i rece da ce sve ponistit od ovog jer ko tome nismo dali dovoljno para,., a za sudnicu pa tiho sam je poslo u pm nisam bas da me ona cuje nemam bas toliko para,.,.,
A tip strasno sporo vozi tako da mu malo vjerujem da je vozio mozca sporo a kako svi onuda voze to znamo,.,
Vidjecemo sta ce da bude danas
Mada kako sam nacuo od nekih negine mu nekoliko mjeseci zatvora

Pozz
 
Član
Ne moze dobiti zatvor za nesto sto nije kriv. Nema tu hajd u zatvor malo radi reda. Mozda i moze ovo je Bosna.Ako odbrana utvrdi i dokaze da on zaista nije kriv ,a sudija ga radi reda proglasi krivim onda moze dobiti i uslovnu kaznu.
 
Top