Rothe Motorsport Škoda Superb Turbo sa 515KS i 305 km/h (+ video)

Rothe Motorsport Škoda Superb Turbo sa 515KS i 305 km/h (+ video)

Član
rothe%20skoda%20superb.jpg


Njemački tjuner Rothe Motorsport je pripremio modifikovanu Škodu Superb sa 515 konja koja može da postigne maksimalnu brzinu od preko 300 km/h.

Tačnije, Rothe Motorsport Superb sa pojačanim 3,2 litarski šestocilindričnim motorom iz VW Golfa R32 ovde razvija 384 kW/515KS i 600 Nm obrtnog momenta, što je dovoljno za maksimalnih 305 km/h i ubrzanje od 0 do 100 km/h za samo 3,8 sekunde (do 200 km/h ovaj Superb stiže za 13,3 sekunde).

Kao baza je inače poslužio Superb 3.6L AWD, a u paketu su između ostalog i 19-inčni OZ točkovi, modifikovano ogibljenje i kočnice sa Audija RS6.

Cena? 82.000 evra...

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4ZKSwMhzTyg&feature=player_embedded[/video]
 
Član
82.000 Eura je bagatela za ove performanse. Ja se ne mogu sada sjetiti nicega drugog sa tako dobrim ubrzanjem a da kosta manje.

A cudno mi je da su 3,6 izbacili i stavili 3,2, valjda ovaj prvi nije tako podoban za tuninga? :icon_rolleyes:
 
ekstraaaaaaaaa :cool: a to sto je 3,2 u njemu vjerovatno su isli na put manjeg rizika jer malo ko da je radio 3,6 a 3,2 ih je radjeno hrpu :icon_biggrin: HGP i turboelite
 
Član
A izgled stock.:icon_biggrin:

Extra, sjebao bi se svako i ovako oči izbuljio:icon_eek: kad bi gledao stopke od Škodilaka.:D
 
VR6Boki je napisao(la):
82.000 Eura je bagatela za ove performanse. Ja se ne mogu sada sjetiti nicega drugog sa tako dobrim ubrzanjem a da kosta manje.

A cudno mi je da su 3,6 izbacili i stavili 3,2, valjda ovaj prvi nije tako podoban za tuninga? :icon_rolleyes:

Mozda GTR? :D
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
82.000 Eura je bagatela za ove performanse. Ja se ne mogu sada sjetiti nicega drugog sa tako dobrim ubrzanjem a da kosta manje.

A cudno mi je da su 3,6 izbacili i stavili 3,2, valjda ovaj prvi nije tako podoban za tuninga? :icon_rolleyes:

Mozda GTR? :D

GT-R nije limuzina sa 5 sjedala i gepektom od 500+l zapremine...ili se varam :D
 
Top