Rod End Link

Rod End Link

Član
Dal se ovo zove krajnica ili ... nemam pojma kako ali me zanima da li postoji negdje kod nas da se kupi a da nije 100 KM :) i uopste sta mislite o ovome kao zamjeni za fabricke stabilizatore ili spone, konkretno ja sam mislio da ovo:

$(KGrHqN,!ncE63T0-dzvBPB4,ImfKw~~60_35.JPG


zamjenim sa ovim:

e5gthi.jpg


izmedju ovakva dva bi stavio narezanu sipku sa kontra maticama i tako dobio ono sa prve slike, malo tvrdji spoj mozda, ali mislim da bi ipak bilo bolje a i dobio bi mogucnost podesavanja ako to ista znaci pa eto slusam misljenja i savjete a ako sam pogrijesio temu premjestite negdje, nisam bas vidio da je neko pisao o ovako necemu.
 
za ovu donju neznam a za gornje postoje i to na mercedesima i imaju origunalni navoj na sebi i one se na nastavak zavrcu tj. imaju na sebi navoj da se navrcu u cijev a ne ko ova sa donje slike da se u njih zavrce sipka ;)
kuburim i ja s ovim jer mi je na traktoru ova zajebancija ;)
 
Član
Znaci da idem trazit za traktor ili za mercedescinu :)

Pa ajde hvala u svakom slucaju, nema veze jel se uvrce ili navrce, samo sam htio nesto bolje od fabrickog, kod mene ovo sa gornje slike spaja balans stanglu i viljusku amortizera nazad a napred su malo manji pa sam mislio napravit nesto od ovoga na drugoj slici.

Jel ti to negdje novo kupujes ili ... ? Koliko kosta ?
 
Legend
masovno se koriste u motorsportu,imas bolji osjecaj , odaziv/feedback u rukama , bolje se ponasa u krivinama pogotovo ako se i zadnji most odradi....... puno cvrsti je i jaci spoj tzv UNIBALI , uz to kako si rekao mozes onda i nagib tockova lakse sam podesiti

samo ne znam koliko je pametno za svaki dan , na klasicnoj krajnici ti gumice ublazavaju sve udare vibracije isl , a ovako .... :icon_rolleyes: :cool:
 
Član
enesss je napisao(la):
masovno se koriste u motorsportu,imas bolji osjecaj , odaziv/feedback u rukama , bolje se ponasa u krivinama pogotovo ako se i zadnji most odradi....... puno cvrsti je i jaci spoj tzv UNIBALI , uz to kako si rekao mozes onda i nagib tockova lakse sam podesiti

samo ne znam koliko je pametno za svaki dan , na klasicnoj krajnici ti gumice ublazavaju sve udare vibracije isl , a ovako .... :icon_rolleyes: :cool:

:cool::cool::cool:

Pa to se i ja pitam, nije mi problem sto ce bit malo tvrda, ali ako ce da lupa i kratko traje to mi jeste problem. Iako sam stavio ove normalne jer nisma mogao da trpim lupkanje, od ovog ne odustajem jos uvjek, jedino sto nisam nasao da kupim negdje po nekoj prihvatlivoj cijeni, ali ne znam ni sta je normalna cijena za ovako nesto.
 
Top