Rikverc

Rikverc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kad idem u rikverc s polom uvjek mi nesto lupka.sto brze idem sve vise lupa.al se dobro cuje.ima vec jedno 2 mjeseca.jel zna mozda neko od vas sta je uzrok, jel do mjenjaca il je nesto drugo.
 

IGY

Član
moze ti biti nosac motora ispod mijenjaca, ako zalupa kad krenes malo jace u rikverc, a sacekaj i nekog malo strucnijeg da ti odgovori, ovo je moje misljenje
 
Član
vjerovatno da je sinhron rikverca to ce sve vise i vise lupkat pa onda ce iskakati iz rikverca e tek onda ide drugi mjenjac
 

MyX

Član
sinhroni ne lupaju, vec ajde da kazem pishte, imaju cudan zvuk.

@Sale: pokusaj skontati odakle ti dolazi to lupkanje??
 
Član
svi sinhroni i zupcanici brzina za kretanje unaprijed idu u direktnom spregu al rikverc je indirektan tj pogonski preko pasivnog na rikverc zupcanik
a za nosac on jednom lupi samo kad se motor nategne prilikom kretanja i to je to a covjeku ocigledno lupka konstanto ili se varam
 

MyX

Član
Sve je ovo OK sto si rekao, ali moguce je i da se auspuh otkacio sa jedne od gumica, pa kombinuj to sa nosacem i eto odakle se javlja lupkanje. Ali jbg nema nam Saleta da odgovori na gore postavljena pitanja. :)
 
Član
evo mene.bio sam kod jednog dobrog majstora.kaze zupcanik od rikverca.on lupa al nece smetat sto se tice voznje u rikverc.jednostavno samo lupa al kaze da ne steti nicemu.moram rastavit komplet mjenjac da ga izvadim da bi trazio drugi.problem je sto pase samo od pola a ne pase ni od jednog drugog auta cak ni s golfa sa istim motorom.moracu ga rastavit i pocet trazit
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top