RETRO

RETRO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da se malo vratimo na ovog sitnog ali dinamitnog malca...iako sam imao nesrecu sa njim jaaako mi je drag i steta sto ga kod nas ima jako malo...kada porastem kupit cu ga:D
Pug. 205 GTI







 
a ovo se desi kada u auto od 800-900kg i 122HP sjedne papak i nabije ga 160 u krivini...Joj VILE su me pronosale...

 

MyX

Član
Koliko je 205 bila vazna za Pug, ne treba ni spominjati. Ako nista drugo, konzervativni imidz koji je do tada pratio francuskog proizvodjaca napokon je skinut. Godinu dana nakon prve 205-ice uveden je 1.6 GTi (105 Ks, 1984), a potom i 1.9 GTi (130 Ks, 1986), no uprkos dobroj mehanici i gotovo savrsenoj limariji, u nas bas i nema puno tih jurilica. Ljubitelji konja na relativno jednostavan nacin mogli su ugraditi i motore vece brace iz 306 S16 i 405Mi16. Posebno je zanimljiva izvedba rally (1.3 103 Ks) sa sportskom bregastom osovinom i dvostrukim Weberovim karbovima, koja je potpuno ogoljena na ispod 800 Kg, ali nakon cega naravno zahtijeva vjeste vozace. Nadjete li takvu, cuvajte je k'o oko u glavi, pa cak i bolje... druga generacija 205-ice proizvodila se od 1987 godine pa sve do 1998, no izvedba GTi trajala je samo do '94 i to oslabljena katalizatorom na 122 Ks. Proizvodnja 131 Ks snaznog modela u drugoj generaciji trajala je samo do 1989 godine.

Model turbo 16, Pug je pravio ne bi li dobio homologaciju za grupu B u reliju, a naravno nama forumasima je poznato da je to bila jedna od najbrzih i najopasnijih grupa, u kojoj skoro pa i nije bilo pravila, a za homologaciju je proizvodjac trebao izraditi svega 200 vozilica.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top