Restartuje se...

Restartuje se...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako imam problem već para dana sa kompom...zna mi se u toku rada na njemu mada i nebitno je, uglavnom dok je upaljen zna zaštopati...ekran poplavi ispiše mi se tekst i piše..."...ako vam se dešava prvi put samo ga restartujte, ako ne onda...." neki postupak ima....a nekad zna samo da se restartuje sto me uzasno zivcira jer nista nmg zapoceti na njemu...Ima li k'o kakvih savjeta, da li se nekom nesto slicno desavalo?
Ako ništa uvijek mu mogu oboriti sistem, ali opet reko' da vidim može li se šta drugo napraviti... Hvala unaprijed! ;)

edit: Ako šta znači, ću da ispišem i konf :)
 
Član
Solomaher je napisao(la):
Ovako imam problem već para dana sa kompom...zna mi se u toku rada na njemu mada i nebitno je, uglavnom dok je upaljen zna zaštopati...ekran poplavi ispiše mi se tekst i piše..."...ako vam se dešava prvi put samo ga restartujte, ako ne onda...." neki postupak ima....a nekad zna samo da se restartuje sto me uzasno zivcira jer nista nmg zapoceti na njemu...Ima li k'o kakvih savjeta, da li se nekom nesto slicno desavalo?
Ako ništa uvijek mu mogu oboriti sistem, ali opet reko' da vidim može li se šta drugo napraviti... Hvala unaprijed! ;)

edit: Ako šta znači, ću da ispišem i konf :)

:lol: pazi plavi ekran je do drajvera graficke, graficke ili memorije. prvo te 3 stavke provjeri
 
Član
"...uglavnom dok je upaljen..." - time sam mislio naglasiti da samo upaljen stoji, isti djavo bio na njemu :D ili ne :D
Sad ću pročeprkati ako mu šta budem znao...

Šta mislis da update-ujem drajver za graficku?
 
Član
Provjeri i temperaturu, moze biti da se pregrijava. Meni se isto desavalo na proslom, dok mu nisam dohako. :D
 
Član
sub3r je napisao(la):
Provjeri i temperaturu, moze biti da se pregrijava. Meni se isto desavalo na proslom, dok mu nisam dohako. :D

Isprva sam mislio da je to....odnio u garazu na kompresor rastavio procistio ga momacki, onda instalirao programe provjerio temp, sve je optimalno cak i nize....ostaje mi samo ovaj graficki drajver :icon_rolleyes: Sad sam ga update-ovo pa ćemo vidjeti ;) Hvala Vam u svakom slučaju :cool:
 
Član
To ću svakako uraditi, ako gdje naletiš šibni mi link...jer se na sadašnji nikako nmg osloniti :icon_mad:
 
Član
Evo instalirah ovo sa klipa pa se nadam da mi neće zadavati glavobolje ;) Sve fercera, našao mi 2 greške, skinuo potrebno instalirao i msm da je to to :cool:
Evo ako još kome zatreba :

LINK: http://www.youtube.com/watch?v=BlbLrMp5ht4

U svakom slučaju hvala Vam, ako bude kakvih nuspojava ili ovo ne bude rešenje javim vam se opet ;)
 
Član
Meni se isto desavao tzv.blue screen.Ispostavilo se da je grafika bila pri kraju.
Driveri i to,noviji stariji.Nista.Samo nova grafika;)
 
Član
Vjerujem evo instalirao sam i samo mi se jednom restartovao, nije sad bilo to sa plavim ekranom...nadam se da više nece, ako baš bude onda je grafička u banani koja je cini mi se integrisana :icon_confused:
 
1. ocisti masinu dobro (napisao da si uradio vec, ali provjeri opet)
2. skini hladnjak procesora i dobro ocisti, izvadi procesor i vrati nazad u maticnu, zamjeni pastu
3. izvadi i ocisti memoriju (silikonskom cetkicom)
4. provjeri sve kablove od ploce do diska, optike i slicno
5. zamjeni napajanje
6. instaliraj sistem na novo (obavezno provjeri hdd na bad sectore, jako cest problem)

;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top