Renault sprema Twingo CC

Renault sprema Twingo CC

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prema posljednjim navodima izvora francuski proizvođač sprema CC izvedbu modela Twingo, koja bi se na tržištu trebala pojaviti za otprilike godinu dana, odnosno na pariškom auto salonu sljedeće godine
01.jpg



O mogućnosti dolaska nove izvedbe Twinga smo vas i ranije izvještavali, a nedavno primijećeni testni prototipovi su ponovno aktualizirali priču o renaultovoj inačici fordove Pume. Kako bi ovaj automobil, trenutnog kodnog naziva X33, trebao izgledati možete vidjeti na renderu britanskog AutoExpressa. Vjeruje se kako će u dužinu mjeriti svega 3,7 metara, dok bi motorizaciju trebala činiti dva motora.
02.jpg

Točnije, radilo bi se o 1,2-litrenom TCE snage 100 KS iz modela Twingo GT te 1,6-litrenom benzincu snage 131 KS iz Twinga RS. Naravno ovo se može i promijeniti, posebice stoga što Renault planira smanjiti razine štetnih emisija kroz cjelokupnu ponudu. Također, u budućnosti postoji i mogućnost električne ili hibridne izvedbe.
03.jpg

Za razliku od najavnog koncepta (na slikama 2. i 3.), izvori javljaju kako će ovaj maleni cabrio biti opremljen ručno uklonjivim krovom koji će biti moguće pospremiti u prtljažnik automobila. Naime, ovo bi rješenje znatno snizilo cijenu u odnosu na konkurenciju koja ima električno sklopivi krov. S obzirom da je riječ o manjem automobilu koji bi prvenstveno bio namijenjen mlađoj publici u Renaultu navodno ozbiljno razmišljaju o cijeni ovog modela koja bi trebala biti poprilično prihvatljiva.
 
Član
hehe pravo smijesan i simpatican,bice ga vjerovatno neobicno za vidjet,prava zenska vozilica
 
Član
hmmm jebote eto moram reci da sam zurio kad sam rekao da mi ni jeda twingo nikada nece bit lijep.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top