Renault Scenic 1.5 dci - Restyling

Renault Scenic 1.5 dci - Restyling

Nije moj,ovo je tatina nova vozilica :icon_biggrin:

Renault Scenic 1.5 dci , 2007god, (80 000 km) Restyling sa socivima i diodama u stopove i jos nekim drkalicama! :icon_biggrin:





dugo se razmisljao o izboru motora izmedju 1.9 dci i 1.5 dci...

auto je tip top,uvezen iz Francuske...

sta mislite o Rendzi i motoru??? :123:
 
Administrator
lijep scenic:cool: daj nam jos kakvih slika:icon_biggrin: Kako slusa taj motor? Je li isti kao i u clia?
 
a bice slika, sto znam motor je valjda ok,tek je kupljen i to po preporuci nekih likova,kao navodno 1.5 dci bolja opcija od 1.9 :icon_eek:

inace,nije los za sad,i ide dosta fino s obzirom na kubikazu i masu vozila i trosi 5 ipo litara :D

motor je isti kao u Clia , 85 konja cini mi se, a ima jos jedna verzija da se uzme sa 100 konja i 6 stepenim mijenjacem :icon_biggrin:
 
Član
ja imam Granda 1.9 130 KS i mjera mu je, ja sam mislio da se ovaj ne moze pokrenut s pet ljudi al eto ako si zadovoljan super ;)
 
ma druze znam ja da se on ne moze poredit sa 1.9, i ja sam ubjedjivao tatu da njega uzme al se on opet odluci za 1.5 dci, reko mu neki prijatelj navodno da je izdrzljiviji od ostalih :icon_biggrin:


1.5 dci nije neka motorcina,ni u Clia kad je pa ne ide nesto posebno (znam vozio sam clio 1.5 dci kao sluzbeno vozilo)...

al opet, Scenic 1.5 dci nije uopste spor s tim motorom ,ne kazem da je brz, ali da ide fino ide i bas ima fin prenos pa dobro savladjuje uzbrdice :cool:
 
Član
Sta reci koju posluku porati:lol::lol::lol::lol:

Drugarica prosle godine kupila ovakvog nzm samo koji je motor, oprema ko u tebe uglavnom auto je zmaj leti jako je udoban i lagan za vozit kroz gradsku guzvu lako se provlaci....
 
Član
1.5 dCI su super motori. Sve verzije su sa 8 ventila, a zavisno od godine proizvodnje imaju od 80/85 i 100/106 KS. Kao sto kolega rece, samo pazi na ulje, redovito mjenjaj filtere i ne bi treb'o da imas problema.
 
Član
super auto, fino djeluje na slikama:icon_biggrin:
sto se tice tog motora 1.5 dci, u svom megane imam taj motor i trenutno je presao skoro 190 hiljada i nema nikakvih problema... za potrosnju si upravu.. ovih dana vozam samo po gradu i sa upaljenom klimom i potrosnja mi je 5.2 l/100km...
ja koliko sam cuo, jedini problem sa ovim motorima su dizne... kao sto je neko rekao prije, sipaj samo kvalitetno ulje i ja svako malo uspem onaj aditiv za gorivo cisto iz preventivnih razloga :icon_biggrin:
 
Top