Renault Megane 2 - problem

Renault Megane 2 - problem

:) :) :) Pozdrav ljudi. Naime, imam megana 2 2008. godiste 96kw. Izuzetno auto. Na autu se znala paliti check engine (sa greskom nesto provjeriti ispusni sistem). Odem majstoru na veliki servis, kaze mi kod tebe egr nikako nije u funkciji to bi trebao zamijeniti. Nisam to odmah uradio, jer realno auto je top radilo. Pocela me nervirati lampica greske motora.(sad bi sve dao da gori:D:D) Nadjem egr, polovan, odem majstoru.....Nema vise greske, ni dan danas. Ali od tog dana kada sam zamijenio, auto najcesce u drugoj brzini, nekada u trecoj, zatrza pri ubrzavanju. Cim dodam gas, kad podje da trza, uzima gas i sve je oke. Nema pravila, kada se to dešava, danas nece nikako, sljedeca dva dana redovno. Javim majstoru, kaze promijeni benzinsku, sto sam i radio i bez njegovog savjeta. Iskreno nisam osjetio poboljšanje, ali ni pogoršanje. Svi servisi se redovno rade, auto stvarno radi i vuče perfektno. Neki dan kaze majstor, dodji da skinemo egr, mozda se zacepio, zapusio. Očistimo, bukvalno dovedemo do novog stanja. Ista situacija. Molio bih za bilo kakav savjet. Da napomenem, prije ugradnje "novog" egr, nikad se nije desavalo ovo. Tako da mi sve govori da je on problem. Je li to moguce ako ne pali gresku? Da lli je moguce da je pri ugradnji, ostalo mjesto gdje vuce zrak? Da li je moguce da je onaj elektronski gas(potenciometar), lambda sonda... Hvala vam unaprijed. Pozz:):)
 
Član
treba pratiti u voznji ili logovati, postoji mogucnost da u nekom trenutku zataji jer na tim modelima idu elektro egr ventili .. inace kakvo je stanje sa dpf ?
 
Ok, zanima me sta bi se desilo da ugasim, iskopcam egr i upalim auto. Cisto da eliminisem egr kao kvar, auto je l tako nece imati probelma pri radu?
 
Član
ne polazem nadu, nisu to prijasnji sistemi, egr je jos od prije te godine poceo da bude kompleksan pojam, radi drugacije u razlicitim rezimima itd ..
ali opet sve zavisi koliko prioritetno ga ecu gleda ..probaj ..vidi kako se ponasa
 
Top