Renault Megane 1.9 dci

Renault Megane 1.9 dci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ljudi mozetel mi reci kakav je ovo auto, motorizacija, dijelovi, odrzavanje
sve sto bi mi znacilo. Nudi mi se ovaj Megane u zamjenu, do sad ih nikad nisam nesto posebno zagledao, ali me sad ova ponuda privukla, i fino izgleda sto jest jest
samo sto ja o ovim autima veze nemam

http://www.pik.ba/artikal/2400659/renault-megane-1-9-dci-2003-godina/
 
1,9 dCi je dobar i pouzdan motor. Dijelovi i nisu toliko skupi pristupacan je za odrzavanje. Ono sto se najcesce servisira na polovnim Meganima su nosaci motora, letva volana ih zna zezati (piksne se potrose), prsten na volanu (veza airbag-a), konektor ispod sjedista (airbag), zadnji lezajevi (koji se mjenjaju u setu sa diskovima)..Uglavnom ljudi se ne zale..Dosta prijatelja ima taj auto, nitko ne kuka ;) Uglavnom sigurno je bolji od Pola za 2 klase..
 
Član
eto nudi mi ovaj covjek zamjenu za Pola, nisam se ja nikad susretao s ovim motorima pa i ne znam nesto bas o njima. Vozao sam lagunu sa istim ovakvim motorom i isla je extra, mislim da je to taj isti motor, i laguna je imala 120ks
 
Član
Nisam cuo da se raja zali na njih , a sto se tice puno je bolji izbor nego Polo ,tvoj Polo je stvarno extra al ipak bolje bi ti bilo malo vece auto a pritom meni ljepse ..barem ja tako mislim ,neznam ti ces jos vidjeti ..Sretno u svakom slucaju ;)
 
Član
vidjet cemo jos, necu srljat
svaki savjet mi je dobro dosao, necu se opet zajebat, to definitivno, sad cu malo pametnije
 
Član
Shelby je napisao(la):
sutra mi dajdza mijenja Seata za identicnog Megana :D
kad ga malo stisnem,javim ti utiske :D

hajd bogati, bas me zanima
sutra cu ja sa starim malo pricat, pa da vidim i s njim, sta on kaze, ja bi zamijenio
mada trebam vidjet posto je rega za ovo kino:icon_biggrin:
 
Član
ArminM je napisao(la):
Shelby je napisao(la):
sutra mi dajdza mijenja Seata za identicnog Megana :D
kad ga malo stisnem,javim ti utiske :D

hajd bogati, bas me zanima
sutra cu ja sa starim malo pricat, pa da vidim i s njim, sta on kaze, ja bi zamijenio
mada trebam vidjet posto je rega za ovo kino:icon_biggrin:

i to dobro kino,men's cini da rece 6 glava :D
 
Član
Kod Megana 2 je samo važno da nije K9K motor (1.5dCi).
U svim drugim opcijama motora je prilično solidan auto pa tako i 1.9 dCi , lično se uvjerio , Scenic 2 , 427.000 km na satu , nikad otvaran motor, ali nikad nije prešao preko 10.000km da nije promjenito ulje.
A kako će te služiti , zavisi kako je održavan , tj. ti motori vole dobro ulje (uostalom kao i svaki motor:lol:) i redovno mjenjanje na max. 10.000km.
Ako se to zanemari zna sasuti ležej na radilici , a i dobar je preduslov da turbo strada.
A neke specifične mane su ti ovo što je Roki nabrojao , i još možda regulator pritiska goriva na pumpi (gašenje i nemiran rad na leru) i podizač stakala (sajla puca)
 
Član
moj stari ima scenic sa ovim motorom, ja znam za tri kvara da je imao u zadnjih 5 godina, njemu je otisao bio jedan nosac motora, remenica alternatora i neki dzek koji ima veze sa puhanjem, koliko sam ja skontao taj dzek je postavljen blizu nekog dijela motora, ne znam tacno kojeg i zbog temperature s vremenom rikne, ali to nije bilo nesto skupo da se promjeni. ostalo sve je super, sto se tice snage i brzine po mojoj procjeni je jako dobar, u brdu cupa bez obzira koliko je natovaren, na auto putu 200 bez problema.
 
Član
hvala vam svima na savjetima, moram prvo rijesiti dizne na svom autu da bih mogao dalje planirati bilo sta;)
 
Član
juce ja svoj dragoj dami kupio identicnog ista boja motor 1,9 automatska klima, 180xxx na satu kao bombonica je auto....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top