Renault Clio i Megane World Series Edition

Renault Clio i Megane World Series Edition

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Renault-Clio-World-Series.jpg

Renault je za ovo leto pripremio World Series specijalne edicije modela Clio i Megane (ime po Renaultovom World Series takmičenju), koji će se javnosti premijerno predstaviti prvog vikenda jula na stazi Silverstone.

Poenta oba modela je u sportskijem izgledu, odnosno stajling paketu, što znači da nema promena na motorima ni na ogibljenju.

Clio World Series se bazira na Cliu Dynamique, kome su dodati prednji spojler, pragovi, sportskiji zadnji branik, set aluminijumskih točkova i posebne WSR oznake. Za pogon se brinu dva benzinca (atmosferski 1.2 16V sa 75 konja i TCe turbo iste zapremine koji raspolaže sa tačno 100KS) i jedan dizelaš (1.5L od 86KS).

Cene za Clio World Series u Velikoj Britaniji počinju od 12.170 funti, a biće dostupan od 1. jula (kao i Megane World Series).
Renault-Megane-World-Series-1.jpg

Megane World Series se nudi u hatchback varijanti sa petora vrata i kao trovratni Megane Coupe. Odlikuju ga prednji spojler, izraženiji pragovi, sportskiji zadnji branik, zadnji krovni spojler, alu točkovi opd 17 inča, WSR oznake, a pokreću ga 1,6 litarski benzinac od 110KS i 1.5L dizelaš sa 106KS (oba sa šestostepenim menjačem).

Cene za Megane World Series inače startuju od 16.595 funti.
 
Član
Ja sam vozio prvog Clia sto je dosao u Banja Luku,bio je na sajmu prosle godine,a poslije toga je prodan u Sarajevo,neka zenska ga je vozila.To auto ne da ide nego nosi zemlju ispod sebe,u pitanju je bio 1.2 16v TURBO 100KS,a sto se tice Megana,extra mi izgleda;)
 
Član
Uuuuuh megan ispade mnogo dobar, a clio nije los, mada mogli malo bolje da ga srede :icon_rolleyes:
 
Član
Lijepo Megane izgleda al nisu se baš satrali oko motora, srednja žalost na tom polju...
 
Marko R je napisao(la):
Ja sam vozio prvog Clia sto je dosao u Banja Luku,bio je na sajmu prosle godine,a poslije toga je prodan u Sarajevo,neka zenska ga je vozila.To auto ne da ide nego nosi zemlju ispod sebe,u pitanju je bio 1.2 16v TURBO 100KS,a sto se tice Megana,extra mi izgleda;)


Vozim jednog 1.2 TCE i fakat IDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top