Renault 25 ubacivanje 2 bi turbo motora za street race

Renault 25 ubacivanje 2 bi turbo motora za street race

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma ok misli sam s tim da je tesko naci GTT-a kod nas,al et njemu treba samo za S.R....znaci dalo bi se i od obicne nesto uradit,a takodje i za masinu 1,4T to je prejaka masina konstrukcijski,samo takodje tesko ih nabavit a i skupe bi bile ako ih nadje...
 
Član
za rece mozda su bolje ove opcije sa peticama,ali kad bi sebi pravio ja vozikanja autic R25 bi bio fantastican projekt,pa samo su direktori i oficiri to prije od firma vozali,,
FAKT je da je Ciro Blazevic prije rata vozao plavu R25 mislim da je bila ova najjaca moguca
 
Član
mozda i moguvnost da ubacis to strojku iz R25 u R5 klasicni to bi moglo fino ic a nekako mi se cini jeftinija i bolja varijanta za radit od bimoto R25 a sto roki rece 2 R5gt mada uh je malo tesko nac . . .
 
Ne moze taj motor u peticu...U petici motor lezi poprecno a ovi motori idu poduzno, tako da je mjenjac iza...Trebalo bi Peticu prodduziti za 1 metar naprijed...Moze se naci GTT ima ih na prodaju za solidnu lovu a trenutno se na forumu prodaju 2 x 1,4 T motora iz GTT...
 
znam kakav je R25 tj tezak...i nebi dobio nis ni sa dva motora na SR..Bolja ti je 5...Jesi bilaa bi to masina sa dva motora,brujala bi al neki rezultat nebi dobio..pozzzz
 
Član
O ljudi,hvala puno za savjete,mislim da to sa R5 dolazi u obzir.Jednom sam imao priliku rastavljati motor 1.4 TURBO zbog dihtunga glave,i nije nesto komplikovan motor sem par hiljada vakumskih creva,ali dobro moglo bi se odraditi.To auto,poslije dihtunga,je uzeo neki chova samo zbog motora a karoseriju je bacio,i mislim,kada bi se to napravilo da bi bila odlicna kola.
 
Naravno da bi se dalo napraviti, a bio bi ZLO :123: Ovako R5 GTT PH1 sa 115 KS ide od 0-100 za 7,1 Sec sto je super...Ako budes sta radio, tu smo:cool:
 
Član
Roki_aktros,vidim da si ti iz Tuzle,pa me zanima sta se prica po gradu o garazi koja se bavila restauracijom oldtimera Batagroup,posto sam ja radio kod njih par mjeseci ovdje u Banja Luci?
 
Hmm mozes li mi poblize objasniti gdje se nalazilo to? Mislim da znam o cemu je rijec? Ajkule se radile i sl ? Imas PM :cool:

edit: Jeste to je to "BATA" bila radionica na Sickom Brodu, slabo je raja znala, medjutim ja sam se mnogo interesovao za to jer se radilo detaljno a jos OLD-iji u pitanju a ja sam lud za starim kramama...
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Ne moze taj motor u peticu...U petici motor lezi poprecno a ovi motori idu poduzno, tako da je mjenjac iza...Trebalo bi Peticu prodduziti za 1 metar naprijed...Moze se naci GTT ima ih na prodaju za solidnu lovu a trenutno se na forumu prodaju 2 x 1,4 T motora iz GTT...

ma znam da nemoze:icon_smile: al nest ko edo u ibizu nazad vr6 tak i za 5cu odraditi mada neznam sta je isplatnije nisam nikad pokusavao slican poduhvat:icon_biggrin:
 
Član
ma moze se sve to sredit samo pitanje volje i para ali za koju god se opciju odluci trebace celicni zivci valja sve to dovest u red ipak su to stare mashine pitanje u kakvom su stanju a pogotovu ti 1.4T . . . a taj sto ti kazes ima na prodaju da nije s marketa zuti onaj sto je bio restauriran ovo ono?
 
Ma da za sve treba prije svega vremena, zivaca, umjeca a o parama da ne pricamo, jer to ide do vrtoglavih suma...Nije taj sa marketa...
 
Član
Pare su sve,bez njih nista.Malo cu prokontati vozilo koje se radi i finansije pa ce mo vidjeti gdje ce mo se naci,a do tad:cool:
 
Član
:lol::lol::lol:sve je lako pricat.cuj 2 motora,na svakom od njih moras uradit generalku i zamjenit sve novo da nebi bilo havarije i paljevine.to bi sve morao sam radit i doslo bi te bruku para.
sto se tice mene ta ti je zamisao bezveze tesko ti je to auto i preveliko.
ima peugeot 205 vr6 24v 300konja a ima 850kg sta bi njemu mogao,samo gledat u stopke.
lakse ti je kupit kakvog ferarija i idi na trkanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top