Reli Dakar 2011 - Izjave nakon 1. etape

Reli Dakar 2011 - Izjave nakon 1. etape

Član
20110103052144_photo_0.jpg


Prva takmičarka etapa relija Dakar 2011 je iza nas. Vozači su je okarakterisali kao veoma zabavnu, ali u isto vreme i tešku. Pogledajmo šta su na kraju prvog dana takimčenja izjavili favoriti na ovogodišnjem izdanju najtežeg relija na svetu...


- Carlos Sainz (Volkswagen Race Touareg 3): "Na 20. kilometru etape, uhvatila nas je veoma jaka kiša. Tada ništa nismo videli. Imali smo problem sa brisačima, koji su prestali da funkcionišu. Srećan sam što je ovaj dan iza nas. Bilo je to skoro kao reli u Britaniji."

- Stephane Peterhansel (BMW X3 CC): "Bio je to težak početak, ali u isto vreme i sjajna etapa. Promeljiva, brza, a od sredine i zabavna za vožnju. Tada smo ušli u veliku oluju, a glinovite površine bile su veoma teške za vožnju, jer automobil nije imao nikakav grip. Bila je to vožnja kao po jajima. Usporili smo, ali smo se trudili da izgubimo što manje vremena. Lakše smo oštetili zadnji deo automobila, ali ništa strašno."

- Nasser Al-Attiyah (Volkswagen Race Touareg 3): "Veoma teška etapa. Na sredini etape nas je sačekao kišni oblak, a nama je prvenstveni cilj bio da ostanemo na stazi. Imao sam osećaj da je zbog vode, motor izgubio snagu, ali sve je na kraju bilo ok."

- Guerlain Chicherit (MINI All4 Racing): "Bilo je teško. Veoma teško. Nakon tri kilometra, upalio nam se alarm zbog lošeg hlađenja, a 30 km pre cilja, pukao nam je kočioni disk, oštetio felnu i zablokirao sve. Pokušao sam da odblokiram, ali nisam uspeo. Veoma loš početak, jer od ovog automobila se puno očekuje. Problem je što ćemo sutra platiti za današnje probleme, jer je duga staza, a preticanje će biti skoro nemoguće."

- Marcos Patronelli (Yamaha): "Imao sam problem sa elektronikom. Morao sam da se zaustavim na 15 kilometru i tu sam izgubio sat vremena. Polupao sam ceo kvad. Na ovaj dan ću želeti što pre da zaboravim. Sve je išlo loše, a zatim je počela kiša. Katastrofa! Zatim sam išao među automobilima. Mislio sam da neću doći do cilja, ali ovde sam."
 
Top