Rekordno brz na utrci u klasi serijskih dizelaša

Rekordno brz na utrci u klasi serijskih dizelaša

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
VW-TouaregV10TDI-PikesPeak-1.jpg


Već smo izvještavali o vremenskim rekordima koji su ove godine padali u skoro svim klasama legendarne brdske utrke na Pikes Peak. VW Touareg V10 TDI ove godine je pobijedio u klasi serijskih vozila pokretanih dizelskim motorom. Za upravljačem pobjedničkog vozila sjedio je Ryan Arciero kojemu je za penjanje na vrh Pikes Peaka trebalo 13 minuta i 17,70 sekundi. S tim ovogodišnjim vremenom nadmašen je dosadašnji rekord u ovoj klasi za cijelih 17 sekundi, a koji je postavljen još 200. godine.

‘Velika mi je čast da sam ovogodišnji nastup na povijesnoj brdskoj utrci Pikes Peak obilježio postavljanjem novog rekorda. Touareg V10 TDI je perfektno vozilo za ovaj izazov i ovaj tip utrke. Uživao sam u velikom okretnom momentu koji je na raspolaganju u širokom rasponu okretaja. Svih 156 zavoja na utrci pravi su izazov za vozača’, rekao je dizelski rekorder Ryan Arciero po završetku utrke.

VW-TouaregV10TDI-PikesPeak-2.jpg

VW Touareg V10 TDI specijalno pripremljen za nastup na legendarnoj brdskoj utrci Pikes Peak

Na startu ovogodišnje utrke na Pikes Peak pojavila su se tri natjecateljska vozila VW Touareg V10 TDI u kategoriji serijskih vozila sa dizelskim motorima. Drug mjesto, s vremenom (13:25, 24) slabijim od starog rekorda, osvojio je vozač Mark Miller za upravljačem Touarega V10 TDI

Još fotografija…

VW-TouaregV10TDI-PikesPeak-3.jpg

VW-TouaregV10TDI-PikesPeak-4.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top