Registracija oldtimera

Registracija oldtimera

Imam jednog oldtimera '71. godina i htio bi ga registrirati. Cuo sam neke price da se oldtimer moze registrirati samo da se placa osiguranje, a ne smije se prijeci vise od 800 km godisnje. Pa sad kako to ide moze li mi netko objasniti sto je imao iskustva s tim.
 
Početnik
Ja sam na piku vec naletio na par auta, starijih od 30 godina, za koje vlasnici tvrde da su trajno registrovani, tako da vjerovatno je moguce...
 
dobijas trajnu registraciju samo placas osiguran je ili godisnje ili po potrebi kad ti treba u to sam siguran jer prosle godine drug mi registrovo mediterana (stojadin) iz 73 godine
 
ovo i meni treba imam Renault 4 78 godina proizvodnje i treba da ga registrujem jel već ušao pod"oldtimere" illi treba jos godina posto neki govore tek na 34 godini to moze
 
Treba li ikakvu potvrdu donosit da je oldtimer iz nekog kluba ili samo otici u mup i registrirati. Jeli istina ovo za kilometre?
 
Član
Meni stari vozi vw bubu iz '75 i nije uspio izganjati trajnu, posto zakon nije usaglasen sa jos nekim aktima-glupostima (neznam ni ja tacno):icon_eek: tako je meni rekao, nije je htjeo regati kad je istekla, bio u Laktasima na oldtajmer skupu ove godine i pricao sa clanovima kluba i tako su mu prenijeli! Prica se da bi ove godine trebalo sve biti uskladjeno i rijesene zavrzlame oko toga!
 
za papiroligoju neznam sta treba mozem da se informisem kroz par dana pa da javim a koliko znam dosta je 30 godina starosti auta i da je u dobrom stanju jer ide na tehnicki pregled i onda se ceka neko vrijeme da dobijes papir od njih da moze auto da postane oltaimer.kroz 2-3 dana cu da vam dam tacne podatke od druga
 
Ako je vozilo navrsilo 30 godina moze se registrovati trajno..S tim da svake godine placas policu osiguranja umanjenu za odredjeni postotak...Ostala davanja ne placas...
 
Član
ja sam se raspitivo da svog golfa registrujem i nista kazu mi to samo mogu klubovi izganjati. volio bih isto znati kako i sta treba za tu registraciju jer je golf 1978 god.
 
Član
nije ni moj dedo mogao ficu trajno da registruje, eno sad na njemu nove table, registrovan kao i svaki drugi auto, iako je vec davno navrsio 30 godina starosti
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Ja neki dan bio svjedok pri registraciji Zastave 101 iz 1979 godine..Trajno registrovana i pise tako u saobracajnoj..

roki kakva je procedura, mozel se sta naknadno uradit po tom pitanju, bogami moj dedo skoro u brcko gas registrovao svog ficu, prvo su zezali na tehnickom, bilo nekih sranja oko papira, ne znam ni ja sta je tacno,nisam bio tu, ali dobio je nove table, i regan je na godinu dana, ima sticker onaj takodje
cudilo bi me da mu je neko objasnio da to moze tako, ne sjecam se cak koliko je platio registraciju, al ako se ne varam rekao je nesto oko 270-300km, opet nisam siguran, bas cu da ga pitam
 
Član
ja sam prvi registrovo oldtimera u bih i moze se barem u nas u visokom prvi put placas sve a druga registracija samo policu osiguranja ja cu sad golf 1 registrovat trajno u 7 mjesecu ako sta mogu pomoc nazovi pa cu ti objasniti pozdrav... 061823918
 
Član
znaci moram sacekat da ova sadasnja registracija istekne (registrovan je prije neka 2 mjeseca maksimalno)
prije toga auto 10 godina nije bio registrovan
sada je uredno sve, nove table na njemu, ali registrovan na godinu dana

ps: tica hvala puno
 
Top