Reflektirajuci prsluk? da ili ne..

Reflektirajuci prsluk? da ili ne..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Et ovih dana nakon dvije godine ponovno cujem price da su poceli kaznjavati za neposjedovanje tog reflektirajuceg prsluka.. jeli ja nisam u toku ili je to i prije bilo obavezno..ja ga nikad nisam imao u autu i nikad mi ga murija nije ni trazila..Osim sto je fino imati taj prsluk, jel, kad ti se auto pokvari navece pa da te ne pregaze ko macku, jel to obavezno?
 
Član
u hrvatskoj je obavezan

Od 1. siječnja 2006 reflektirajući prsluk za vozače u Hrvatskoj postaje obvezan dio opreme vozila (osim mopeda, mopeda s tri kotača, motocikla s bočnom prikolicom, motocikla s tri kotača, lakih četverocikla i četverocikla), a vozač ga mora odjenuti kada na cesti obavlja neke radnje uz vozilo, primjerice, mijenja kotač, obavlja manje popravke na vozilu, nalijeva gorivo kada vozilo ostane bez njega, traži pomoć zaustavljajući druga vozila i slične radnje. Ta je obveza propisana zbog sigurnosti samih vozača, jer prsluk s reflektirajućim vrpcama je uočljiv, vozač koji ga nosi bit će prije zamijećen pogotovo u noći ili pri slabijoj vidljivosti. Koliko će se koristiti ovisi o vozačima, jer tko ga nema neće biti kažnjen.



Kad nabavljate prsluk tražite da je izrađen sukladno europskoj normi EN 471 (žuta, narančasta ili crvena boja, reflektirajuće vrpce, kvaliteta materijala i određene veličine), jer se takav prsluk traži u Austriji, ili Italiji, ili Španjolskoj i drugim zemljama gdje je njegovo korištenje obavezno. Bolje je izbjeći bilo kakve nesporazume s policijom na cesti.


tako i njemackoj, austriji a mislim i u bosni

Obavezna oprema u Europi
 
Početnik
lov2xlr8 je napisao(la):
obavezan jasta,jos odavno
meni su uvijek to prvo trazili

meni jos nikad, zato sam i mislio da nije obavezno..bas neki dan me zaustavili i otvorio ja geoek, on nabraja opremu sta sve treba, ja pokazujem redom..i nije ni spomenuo prsluk.. :icon_question:
 

IGY

Član
ja ga stalno nosim
sad trenutno stoji u gepeku zatrpan
tesko je doc do njega ali tu je
 
Član
Obavezan je 100% ali ne mora biti u kabini,kako misli većina naših ljudi pa drži tamo,ili čak ljeljani stave na sjedište ccc
 
Početnik
muyke je napisao(la):
vala i oni kenjaju s tom opremom, te daj ono te daj ovo, to je jedino sto nemam:)

i ja to nemam, al nisu mi ni trazili to nikad za tri godine, a zaustavili su me xxx puta...
 
Član
stoji mi u gepeku....mene su samo jednom pitati za njega :DDD....btw 7KM na benziskoj;)...a kazna je garant 40KM
 
Član
haso je napisao(la):
stoji mi u gepeku....mene su samo jednom pitati za njega :DDD....btw 7KM na benziskoj;)...a kazna je garant 40KM

cuo sam da je 30 KM...tako mi rece kad me je zaustavio jedan murjak...a moj je negdje ispod rezervne gume...ako bude neki trazio, morace ga sam vaditi odozdo...:D:lol:
 
Član
obavezno.
imam ga ispod sjedista, tako da je blizu. (igy vadi prsluk iz gepeka)
ako ti ne nadju nista onda te peglaju za prsluk.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top