Recesija pogodila i nekretnine na Mesecu

Recesija pogodila i nekretnine na Mesecu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Globalna kriza snažno se odrazila na cene nekretnina širom sveta, a u nekim državama one su pale za gotovo 50 odsto. Prema poslednjim informacijama, taj trend nije zaobišao ni Mesec.

mesec-x.jpg

Vlasnici kompanije iz Praga koja se bavi prodajom parcela na Zemljinom satelitu kažu da je globalna kriza ugrozila i njihov posao.
"Zbog finansijske krize bili smo primorani da spustimo cene. Nismo očekivali da će nam prodaja pasti, ali pošto se to desilo, želimo nižim cenama da podstaknemo investitore", rekao je predstavnik za štampu kompanije Filip Rajhart.
Ujedinjene nacije pokušale su još pre 42 godine da zabrane svojatanje svemirskih tela, ali od osamdesetih godina prošlog veka širom sveta su otvorene agencije za prodaju parcela na Mesecu, Veneri i Marsu.
Agencija iz Praga donedavno je zemljište na Mesecu prodavala po 40 evra kvadratni metar, a sada je cena smanjena na 30 evra.
 
Legend
Ja ali odakle im pravo na mjesec. Evo sada cu istu tu parcelu da prodajem ja za 17 maraka nekome.
Ko kaze da je to njihovo, i stace ako im jednom zaista se pojave neki mali zeleni, ili sivi, crveni ili koje god boje i kazu to je sada nase stace onda.

Joj kako smo mi debilan svijet to je za nepovjerovati
 
Član
daki je napisao(la):
Ja ali odakle im pravo na mjesec. Evo sada cu istu tu parcelu da prodajem ja za 17 maraka nekome.
Ko kaze da je to njihovo, i stace ako im jednom zaista se pojave neki mali zeleni, ili sivi, crveni ili koje god boje i kazu to je sada nase stace onda.

Joj kako smo mi debilan svijet to je za nepovjerovati

Ja cu da prodam vijecnicu :lol:
 
Član
Eto ja cu kupit hektar odma ako me djabe prevezu gore da ogradu postavim...hjao majmunluka hebote, imas mjesecevu prasinu koju teleskopom mozes samo vidit...mada bi volio kupit 200 kvadrata u buducnosti da punicu posaljem u "prirodu" :lol:
 

IGY

Član
blindery je napisao(la):
daki je napisao(la):
Ja ali odakle im pravo na mjesec. Evo sada cu istu tu parcelu da prodajem ja za 17 maraka nekome.
Ko kaze da je to njihovo, i stace ako im jednom zaista se pojave neki mali zeleni, ili sivi, crveni ili koje god boje i kazu to je sada nase stace onda.

Joj kako smo mi debilan svijet to je za nepovjerovati

Ja cu da prodam vijecnicu :lol:

prodana davno :lol::lol::lol:
 
Član
Eh sad je doslo moje vrijeme uzimam odma 6 duluma i otvaram Space Tuning radnju......radno vrijeme kad ima sunca da se vidi sta se radi....heheheheh......navratite bice svasta u ponudi...........:lol::lol::lol::lol:
 
Super Moderator
cuj 30 eura... pe jebo kod nas 1000 kvadrat a gore 30 eura valjalo bi se apartmana napravit pa prodavat po 2000 eura kvadrat :lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top