RE: Molba za Igy-a

RE: Molba za Igy-a

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
@Igy
To sam ja samo ovu sliku malo prepravio

http://www.bhtuning.com/attachment.php?aid=2000

I pazi nemoj odmah stampati, nije velicina koja treba biti, mislim da je ta pogloga malo manja, treba je povecati,a onda budu brojevi malo necitki, ustvari toliko da ne bih stavio u svog Golfa. A ni ti vjerovatno. Ako mozes jos malo doraditi sliku, super.

A sto se tice podloga za grijanje kod golfa, ne treba ti niko slati pozadinu. Vjerovatno nisi rastavio onu plastiku... Uglavnom kad je budes rastavljao, nemoj pokusavati rukom, ja sam ih tako 2 slomio. Lemilicom one varove gdje je sastavljena plastika malo razgrij, Najbolje onom sto izgleda kao sjekira na vrhu. I onda polako ski onu sivu plastiku. Kad to uradis samo na tu sivu plastiku nalijepi ono sto zelis. NAravno s unutarnje strane. Ja sam bio iskruzio plave trake kolaz papira samoljepljivog. Pa mi se nije svidio rezultat,pa sam skinuo. Mozda s bijelim bude bolje...

Pozdrav
 
Član
Kad smo vec kod ovih instrumentakli da ne otvaram novu temu, da li neko zna kako se pravi i da li je moguce napraviti da kazaljke od km/h i obrtomijera stoje na 12h, 3h ili 9h ili za to ima posebna instrumentalka???
Hvala!
 

IGY

Član
legionar je napisao(la):
Kad smo vec kod ovih instrumentakli da ne otvaram novu temu, da li neko zna kako se pravi i da li je moguce napraviti da kazaljke od km/h i obrtomijera stoje na 12h, 3h ili 9h ili za to ima posebna instrumentalka???
Hvala!

ako mislis na onaj fazon kao kod alfi to je nemoguce na g2 napraviti, ja sam cak i rezao tablu i vrtio komplet satove i nije mi uspjelo tako da ti je to uzalud i razmisljati o tome.
a sto se tice instrument table ja sam sve skoro pokusao tako sta god te zanima pitaj, a i pokusao sam zamjeniti strane da mi RPM bude na ljevoj a km/h na desnoj strani i nemoze, jer je drugacije vezanje za stampanu plocu
 
Član
Kad vec postavljam tolika pitanja... Je li neko slucajno skidao ikada ins tablu na citroenu ZX. Crkle su mi 2 sijalice se nocu nista ne vidi. Ja sam probao,odvrnuo sve sarafe, i nikako nisam mogao skinuti sajlu, mislim otpojiti je. Pravo je nepristupacna.... Pa ako je neko radio... Da nesto ne za**bem
 
Ovako izgleda moja instrument tabla i hoceli mi neko reci kako da i gdje da stavim diode na prekidace od svijetla i ostale prekidace. pozz
 
Član
www.blauertacho.de/doc/index.htm

Objasnjenja su na Njemackom,ali imaju slike pa ti nece biti tesko skontati
 

IGY

Član
legionar je napisao(la):
@IGY
Bem mu g1 i g2, :icon_eek::icon_eek:kako moze god golfa 3 a kod g1 i g2 nemoze :icon_eek:

a sta ne moze u G! i G2 a moze u G3, jer ja sam kod sebe imao instrumentalku od golfa 3, i sve mi je funkcionisalo samo sto mi je sat lagao malo, a tabla kao sto si objasnio u gore navedenom postu se ne otvara tako, imas one sarafe pozada i njih odvrnes i otvoris tablu i ne moze ti nista puci, ja kod sebe kuci imam jednu tablu za G2 sa bjelim podlogama i floroscentnim kazaljkama, vec pripremljenu za ugradnju neonke, samo fali neonka, ako je ko zainteresovan dacu je za 20 KM. Znaci kupis samo neonku dodzes do mene ja ti spojim neonku, i ti je samo ubacis u auto i ne moras se vise peglati
 

IGY

Član
6c7tbog.jpg

evo ti slika a kad dodze neonka onda i kazaljke svjetle, ako ima ko zainteresovan neka posalje PM da se dogovorimo
 
Član
@IGY
a sta ne moze u G! i G2 a moze u G3, jer ja sam kod sebe imao instrumentalku od golfa 3, i sve mi je funkcionisalo samo sto mi je sat lagao malo,

Pa rekose da nemoze da mi kazaljke stoje na 3h, 9h ili 12 kao sto se moze namjestiti kod golfa 3! :icon_eek:
 

IGY

Član
legionar je napisao(la):
@IGY
a sta ne moze u G! i G2 a moze u G3, jer ja sam kod sebe imao instrumentalku od golfa 3, i sve mi je funkcionisalo samo sto mi je sat lagao malo,

Pa rekose da nemoze da mi kazaljke stoje na 3h, 9h ili 12 kao sto se moze namjestiti kod golfa 3! :icon_eek:

ne kontam kako hoces da namjestis kazaljke da ti stoje, stoje kako stoje i nemoze se micati, ne kontam na sta mislis
 
Član
Vjerovatno misli ovako.
[attachment=2038]

Mada moram priznati da bolje stoji na Alfi nego na trici, ili eventualno dvici
 
Član
@ Igy
Moze li se ikako ubaciti ona lampica od grijaca u tu tvoju tablu. To je vjerovatno od benzinca. Je li od novog ili starog tipa golfa?
 

IGY

Član
ucitelj je napisao(la):
@ Igy
Moze li se ikako ubaciti ona lampica od grijaca u tu tvoju tablu. To je vjerovatno od benzinca. Je li od novog ili starog tipa golfa?

nova tipa to mi je iz starog golfa, a lampica od grijaca na ovoj tabli ti je ona lampica od temperature, znaci ona ti blinka i kad se ugasi pali, a lampica ti toliko i ne treba mozes i slusati kad ti relej preklopi pa pali onda

a to za kazaljke da se tako stimaju ne znam kako se radi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top