Razmisljam da kupim passat???

Razmisljam da kupim passat???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Postovani forumasi,

prvi put sam na ovom forumu i zelim da pozdravim sve prisutne, kao i admin. Kao sto vidite iz mog topica skuckao sam neke parice (ma bijeda ziva), pa me nesto interesuje da li da kupim passata ili ne. Radi se o modelu B5 1.9 TDI, a godiste je 1999 - dizel.

Proteklih godina sam vozio Mercedesa (naravno oldtimera) 190D, godiste 1984 pa je za mene ovo nesto skroz novo.
Neki vlasnici passata mi kazu da su prezadovoljni potrosnjom i servisom, a
drugi mi opet kazu da ga ne mogu voziti bez hiljade u dzepu, koliko se cesto kvari.
Ja sam klasican Bosancero koji nema para za bacanje, te mi je jako bitno da donesem pravu odluku oko kupovine novog auta.
Molim vas za vase komentare i prijedloge, jer vidim da ovdje ima dosta raje koja je strucna oko auta.

Hvala unaprijed
 
Član
nema nekih kvarova,turbina pocne zezat ak je izrabljivan,i onaj mjerac protoka zraka,ostalo je extra,bar ja ne znam za druge kvarove...kvalitetno je uradjen,nema puno one tvrde plastike sto zuji,udoban poprilicno,neces puno izgubit na cijeni...meni ima i dizajnom ljepsih auta,al to je stvar licnog ukusa...iskreno,meni je ljepse vozit se u 190-ki nego u passatu
 
Član
Hvala na savjetu,

moja 190ka bi bila OK da je 10 godina mladja, ali sad je to vec oldtimer - budimo realni? Da bih uzeo novijeg merca meni treba bar 20-milja maraka, sve ispod je boranija, a ja ih nemam.
S druge strane volio bih auto iz 90tih, vjeruj da mi je dosta 80tih. A opet sve to moram uklopiti u nekakav budzet od 15 milja maraka.

Imas li mozda bolji prijedlog od passata, svaka sugestija je dobrodosla?

:cool:
 
Član
edinbec je napisao(la):
Hvala na savjetu,

moja 190ka bi bila OK da je 10 godina mladja, ali sad je to vec oldtimer - budimo realni? Da bih uzeo novijeg merca meni treba bar 20-milja maraka, sve ispod je boranija, a ja ih nemam.
S druge strane volio bih auto iz 90tih, vjeruj da mi je dosta 80tih. A opet sve to moram uklopiti u nekakav budzet od 15 milja maraka.

Imas li mozda bolji prijedlog od passata, svaka sugestija je dobrodosla?

:cool:
imam ja finu vektru c malo je skuplja ali ne mnogo
 
Početnik
Golf IV po meni je bolji od passata a mozes ga naci u solidnom stanju za tih 15k maraka koje ti imas.
 
Član
imam ja passata karavana 110 ks tamno plavi metalik ,highline auto je u full-u. krem koza ,klimatronik, grijaci siceva ,cd, trokraki volan, 4 el. podizaca, registrovan u decembru, a godiste 1997. dacu ga za 13000 a mozda jos koju stotinu odbijem ako budes musterija
 
bil moje auto da ti prodam:D
auto je dobro neces se pokajatii..passat je pravo moderan,dobar i evo u mene se nesto nekvari...
evo ima godina i 6mje i nista bas..jes za neki opravak dao sam 30km:D i to je to...
al neznam ti jarane kakvi su sad ovi od 90konja..jbg..

al uzmi neces se pokajati..:icon_smile:
 
Član
passat je dosat po mom iskustvu odlican izbor, nemoj onog sa 90ks, taj je malo slab za tolki auto, 110-130ks optimalno što se tiče potrošnje/snage, i na ovom od 110ks moš nabit na 200km/h tvornički, provjereno ;).

Što se servisa tiče, ovaj što ga moj stari ima je iz 2000.g., comfortline, redovit servis svakih kolko ono 10-15tkm? tak nešto, sa 110ks troši u prosjeku 6 litara iako ga ja gazim poprilično kad ja vozim al opet izađe na 6 kad se sračuna. Najveći kvar tokom 9 godina je bilo da je mehanički strgana plastika blizu mjenjača lol, što i nije kvar hehe, dakle, bez 1 kvara 9 godina, uvijek redovit i ovlašten servis i nemaš brige.
 
Član
Da li je covjeku iko rekao koliko kosta servis za passata mozda , rekao je da nema para za bacanje :cool:
 
Član
servis košta 1500-2500kn, 1500 jeftiniji, al svake 3-4 godine ide malo veći 2300-2500kn, ovlašteni servis
 
Član
Raja,

hvala na pomoci. Mislim da cu se odluciti za ovog passata iz '99. Povescu i svog prijatelja Adu mehanicara da ga pogledamo i malo se provozamo, prije nego ga kupim. Cuo sam da mu treba posebno pregledati turbinu, kazu da im je to slabost.
Mozete li mi samo pomoci jos oko jedne stvari? Kad ga dovezem kuci sta sve treba da izmjenjam na njemu? Rekli su mi neki ljudi da trebam pripremiti jos cirka hiljadu do hiljadu i po KM da ga ponovim i da se rahat vozim. Molim da mi navedete poimenicno sta treba da se ponovi, npr. filter, remen itd. Da li mogu da se uklopim u te pare?

Hvala i W_Anelu na pitanju, koliko kod ovlastenog servisa stvarno kosta pregled i servis?
Pretpostavljam da su slicne kao i Hrvatskoj Corrado je napisao cca 1500 - 2500 kuna, to je cca 390 - 650 KM?

Pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top