Razlike alu i zeljeznih distancera??

Razlike alu i zeljeznih distancera??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Hocu da znam jesu li puno tezi zeljezni jer sam cuo da su 3 puta tezi :icon_question:
I sta su posljedice toga iako je rijec o malim tezinama :icon_question:
NA STA JOS UTICU??
Rijec je o 1,5cm distancerima koji ce iza ici ;)

Ima li neko na svom autu zeljezne ?
Hvala svima:icon_smile:
 
Član
ja sam imao zeljezo pravljene kod tokara 2,5 cm prednji tockovi ma E 30 kocki , nisam imao nikakvih problema , alu je naravno laksi a sada zavisi koliko si ti spreman platiti sta je tebi povoljnije
 
Član
jedino razika u tezini i cijeni izrade :D a neces na stazu da te briga pola kila tezne viska. Stavi te distance i nebrini
 
Član
Bolji su puno aluminijski jer su zeljezni tezi i to sve utice na opterecivanje ovjesa jer je ne ovjesena masa...ne cini se puno tesko na ruku, ali kroz dinamiku voznje primjetno su vece sile na sklop ovjesa...;)napravi alu ako mozes ikako...
 
Član
da da golf 2 dizel ce bas osjetiti razliku u voznji pogotovo sa stock super sport ovjesom :D bola samo uvali te koje imas i miruj nemoras nepotrebno davati novce na duplo skuplje
 
Imam prijatelja ovdje koji je na seatu imao celicne distancere od 5cm :) na sva cetiri tocka vozio 3 godine tako auto na 16kmam 9 jota.
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
da da golf 2 dizel ce bas osjetiti razliku u voznji pogotovo sa stock super sport ovjesom :D bola samo uvali te koje imas i miruj nemoras nepotrebno davati novce na duplo skuplje

Ma ja :cool: :cool:.nabacit cu ove sta fali ;)
Ne ulijecem ja 180 u neke krivine da ima razlike :D ;)

rale_cazin je napisao(la):
Imam prijatelja ovdje koji je na seatu imao celicne distancere od 5cm :) na sva cetiri tocka vozio 3 godine tako auto na 16kmam 9 jota.

pa dobro je onda,zanci nidje veze samo tezina ;)?
 
Član
kako to samo moze uticati na dinamiku ovjesa samo mi objasnite ...


kao utica ce ta 1 kila na ovjes koja nija okacena ni na sta, nego njeno opterecenje preneseno preko felge do asfalta ... a nece uticati ti sto rasiris trap po 3 cm s jedne i s druge strane i dobijes vecu transverzalnu silu na ramenima i pritisnu silu na ovjesu nego sto jeste !?

Logika je nidje veze ... onda bi se i glavcine pravile od alu ... ;)
 
Član
stallion je napisao(la):
kako to samo moze uticati na dinamiku ovjesa samo mi objasnite ...


kao utica ce ta 1 kila na ovjes koja nija okacena ni na sta, nego njeno opterecenje preneseno preko felge do asfalta ... a nece uticati ti sto rasiris trap po 3 cm s jedne i s druge strane i dobijes vecu transverzalnu silu na ramenima i pritisnu silu na ovjesu nego sto jeste !?

Logika je nidje veze ... onda bi se i glavcine pravile od alu ... ;)

To je slicno nesto kao alu i celicne felge zanci nidje veze..tako sam ja skonto :cool: :cool:
 
Član
Razlika je u masi i čvrstoći. Pod aluminijskim distancerima podrazumijevam durall koji je lakši. Ako se točkovi mnogo puta skidaju, navoj na distancama od duralla se prije ošteti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top