Razbijena sofersajba

Razbijena sofersajba

Član
raja treba mi savjet vezano za prednju sofersajbu na mom Polu

danas je usljed udara kamena pukla, i ona pukotina se pocela sirit, tako da ce uskoro biti linija cijelom duzinom sajbe
Ja to necu da cekam pa bih mijenjao sajbu, e sad da li mi preporucujete neku prodavnicu koja radi striktno sa sajbama, ili da odem ovdje kod nas u autodijelove i trazim da mi to nabave
Svaki normalan savjet dobro dosao, da opet ne puknem bruku love radi gluposti
 
A zasto nisi odmah stao kad se desio "udar" zabiljezio reg.tablice vozila sa koga je frknuo kamen i pozvao policiju..To je prvo..Drugo, nadji neku firmu koja se bavi autostaklima, jer u prodavnici gdje to kupis, ne rade ugradnju, pa kad budes naknadno ugradjivao sajbu oderat ce te za ruke..
 
Član
imao isti slucaj na Meganu samo sto sam na vrijeme reagovao i otisao do najblize patrole koja je zaustavila kamion sa koje mi je pao kamen,i naravno kad sam uspjesno naplatio otisao sam do Novusa tad su bili dole kod Aide i oni su sanirali ostecenje bez ikakvih problema i nakon jedno dvije godine sam prodao auto a da pukotina nije makla,doduse bila je okrugla a ne rascjepina kao kod tebe al ipak ih sto prije kontaktiraj.....
 
Član
roki nije bio niko ispred, kamen je pao s ulaza u tunel:icon_mad:
a napravio sam temu bas da cujem za te firme koje se bave bas staklima, jer znam da u autodijelovima mogu samo da porucim sajbu, ugradnja je oko 60-70km koliko sam upucen

elvis_h je napisao(la):
imao isti slucaj na Meganu samo sto sam na vrijeme reagovao i otisao do najblize patrole koja je zaustavila kamion sa koje mi je pao kamen,i naravno kad sam uspjesno naplatio otisao sam do Novusa tad su bili dole kod Aide i oni su sanirali ostecenje bez ikakvih problema i nakon jedno dvije godine sam prodao auto a da pukotina nije makla,doduse bila je okrugla a ne rascjepina kao kod tebe al ipak ih sto prije kontaktiraj.....

bile su i kod mene dvije tacke, i nisu mi smetale pravo da ti kazem, niti se to sirilo, planirao sam kad tad da mijenjam sajbu, ali sada je pukla bas fino, sto je najgore prepade onaj jebeni kamen, mislio sam da pola auta fali kad je slozilo
gdje se Novus tacno nalazi, za vikend cu u tuzlu,pa da vidim da odem do njih
 
Član
novus ti se nalazi nize siporexa- kod pruge ( kad ides iz tz prema sickoj petlji dode ti s desne strane.. )
 
Član
adams je napisao(la):
novus ti se nalazi nize siporexa- kod pruge ( kad ides iz tz prema sickoj petlji dode ti s desne strane.. )

evo sad sam nasao njihov kontakt, i poslao sam mail sa upitom, pa cu vidjeti sta kazu, ako ne odgovore zvat cu sutra u toku dana, pa ako budem dolazio u subotu dole da to zavrsim:cool:
 
Član
ugradnja ( skidanje i montaza saljbe 120km) to sam pitao za pola kod mene, mislio sam da mi pusta vodu na sajbi negdje pa unutra kapa, srecom nasao sam uzrok neki cep nije bio na mjestu u blatobranu)
 
Član
ovako, benziska na Ircu,institut,poreska, autobuska stanica ( sa lijeve strane ti je Euroherc osiguranje i odma prvi ulaz desno posle autobuske to ti dodje negdje tacno preko puta solane...
 
Član
elvis_h je napisao(la):
ovako, benziska na Ircu,institut,poreska, autobuska stanica ( sa lijeve strane ti je Euroherc osiguranje i odma prvi ulaz desno posle autobuske to ti dodje negdje tacno preko puta solane...
preselili su se dole izmedu siporexa ,prije skretanja za lipnicu, ima ''garaza''-hala novosagradjena koliko sam ja upratio..
 
Član
adams je napisao(la):
ugradnja ( skidanje i montaza saljbe 120km) to sam pitao za pola kod mene, mislio sam da mi pusta vodu na sajbi negdje pa unutra kapa, srecom nasao sam uzrok neki cep nije bio na mjestu u blatobranu)

jaruga to je dzaba svegami:cool::cool:

i ja sam procitao da su se preselili, ali nije mi frka, naci cu ja njih, poprilicno se dobro snalazim u tuzli:cool::cool::cool:
uglavnom cekam da mi odgovore na upit, pa cemo dalje da vidimo:icon_smile:
hvala svima;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
adams je napisao(la):
ugradnja ( skidanje i montaza saljbe 120km) to sam pitao za pola kod mene, mislio sam da mi pusta vodu na sajbi negdje pa unutra kapa, srecom nasao sam uzrok neki cep nije bio na mjestu u blatobranu)

jaruga to je dzaba svegami:cool::cool:


nezz kolko sad dode sajba, mada kod majstora po garazama mozes proc jeftinije za ugradnju, ali ipak sajba se ne mjenja stalno, ma zakon kasko sva stakla pri registraciji 100km i prst u uvo :))
 
Član
e jes te krenulo armine......

Pričao sam ti za onog damir iz maglaja što ispravlja lim....mislim da ti i on radi pa ako ti je na ruku otiđi-nazovi

Za ovaj novu sam isto čuo da je ok
 
Član
ja sam kupio auto sa dvije tacke na sajbi, i poprilicno je izgrebana, jer je ona zena prije mene izgrebala brisacima, glupaca nije mijenjala metlice i sva je sajba izgrebana, tako da bih ja to rado zamijenio
a kada sam registrovao auto pitala me ona gospodja hocul i stakla, kaze dodatnih 40km na cijenu i ja nisam htio, jbg sta ja znam, u tom momentu mi svejedno bilo

ali sada cu to rijesit pa cu vidjet

@almir- drug znam za tog iz maglaja, on je meni govorio 20km da mi rijesi jednu tacku onu, znaci za 40km bi mi to rijesio, ali one parnice od brisaca ne bi mogao popravit, pa sam ja odustao od toga,, sad cu ganjat novu sajbu i et, svakako ja nisam vozio:icon_biggrin:
stari je danas vozio, nisam ja:cool::cool::cool:

da ne bude da sam bas toliki baksuz
 
ima i u Srebreniku radnja sa auto dijelovima vrse prodaju i ugradnju sofer sajbi, za cijene ne znam ali mislim da imam negdje broj
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
ima i u Srebreniku radnja sa auto dijelovima vrse prodaju i ugradnju sofer sajbi, za cijene ne znam ali mislim da imam negdje broj

hvala ti druze, tuzla mi je usput kad curi idem pa bi to vrlo rado dole odradio. Ovdje u gradu je jedan moj prijatelj ljetos uzimao sajbu za pola 6n i platio je u autodijelovima 129km+60km majstoru za ugradnju

kod adamsa je 9n, noviji polo od mog i nije toliko sajba, tako da je za mene to izuzetno povoljno
 
Top