ravna linija??

ravna linija??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kako da olovkom povucem ravnu liniju, ne mogu onako "slobodnom rukom" :icon_question: ne zamjerite tek sam otvorio PS
 
s lijeve strane imas izbornik i kad nadjes ikonu "slovo",pa ispod nje ikonu strelica,eh ispod strelice ta sljedeca ikona,na nju desni klik i klikni na LINE TOOL
kad si to izabrao,imas gore na vrhu kvadratic i tu kucas koliko pixela hoces tj debljinu...kliknes na mjesto odakle vuces crtu i onda samo povuces i opet kliknes da zatvoris selekciju...kad povlacis gledasj da bude prava ta linija,ma skontat ces,jednostavno je :D
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
s lijeve strane imas izbornik i kad nadjes ikonu "slovo",pa ispod nje ikonu strelica,eh ispod strelice ta sljedeca ikona,na nju desni klik i klikni na LINE TOOL
kad si to izabrao,imas gore na vrhu kvadratic i tu kucas koliko pixela hoces tj debljinu...kliknes na mjesto odakle vuces crtu i onda samo povuces i opet kliknes da zatvoris selekciju...kad povlacis gledasj da bude prava ta linija,ma skontat ces,jednostavno je :D

joj evo sve sam uradio tako samo nece da mi zatvori selekciju na kraju:icon_question:
 

DLS

Početnik
_vwfan_ je napisao(la):
tvrdoglavi je napisao(la):
s lijeve strane imas izbornik i kad nadjes ikonu "slovo",pa ispod nje ikonu strelica,eh ispod strelice ta sljedeca ikona,na nju desni klik i klikni na LINE TOOL
kad si to izabrao,imas gore na vrhu kvadratic i tu kucas koliko pixela hoces tj debljinu...kliknes na mjesto odakle vuces crtu i onda samo povuces i opet kliknes da zatvoris selekciju...kad povlacis gledasj da bude prava ta linija,ma skontat ces,jednostavno je :D

joj evo sve sam uradio tako samo nece da mi zatvori selekciju na kraju:icon_question:

povuces liniju i onda kad kliknes na kraju ostace ti linja kao crte neke . i onda desni klik i make selection i onda ok i imas seleksciju i onda je farbaj sa brushem kako hoces ili imas gore skroz pise color i tu unaprijed izaberes kakvu ces boju. nadam se da sam pomogao;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top