Raikkonen: „Zamalo sam zaspao!“

Raikkonen: „Zamalo sam zaspao!“

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
Kimi Raikkonen otkrio je šta znači odvesti čitavu utrku bez radio komunikacije sa timom.

Raikkonenova pobjeda od starta do cilja možda je izgledala uvjerljivo, ali čini se da su mu problemi sa komunikacijom donijeli još neke izazove.

Kako bi ostao informisan, finac se oslonio na uobičajene informacije sa pitwall-a, ali pošto nije mogao razgovarati sa svojim inženjerom Chrisom Dyerom, toga dana bio je usamljen. Bez ikoga da ga sa druge strane radija "pritišće", priznao je da je doživio nekoliko padova koncentracije za 58 krugova trke u Melburnu.

„U jednom trenutku, samo desetak krugova prije kraja - zamalo sam zaspao!“, rekao je finac. Nešto me je omelo, koncentracija mi je malo opala, pa sam blokirao točak i krivinu br. 3 uzeo malo široko. Čak i bez radija znao sam da su mi govorili „Kimi, probudi se!“

I iako je trku završio kao najbrži vozač odvezavši krug za 1:25.235s, Raikkonen je otkrio da tad nije imao problema sa radio komunikacijom, mogli su ga „napucati“ da ide još brže. Ova objava finca će bez sumnje zabrinuti njegove protivnike koji su bili više od sekundu po krugu sporiji od njegove F2007-ice.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top