Radio u Ibizi ne radi

Radio u Ibizi ne radi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
e pozdrav, ko bi reko da se tdi moze pokvariti :)

imam problem sa cd plajerom, naime radio je kad sam ga tek ubacio oko 3,4 mjeseca da bi onda prestao...
kad ubacim kljuc u bravu i okrenem par milimetara onda radi, ali cim dam kontakt ili upalim auto automatski izgubi struju i ugasi se.
kad se plejer spoji direktno, tj. da radi non stop neovisno da li je kljuc u bravi ili ne, on radi ali tad mi ne radi daljinsko zakljucavanje...
sta bi moglo da bude problem??
ima jos jedna stvar koju sam primjetio, ona sijalica sto se upali kad se otvore vrata radi skroz dugo oko minutu ili dvije nakon kad se zatvore vrata, ali kad plejer spojim direktno da radi, onda sijalica radi normalno par sekundi nakon sto se zatvore vrata i ugasi se (ali najveci je problem sto mi tad ne radi nikako daljinsko zakljucavanje).

interesuje me ovako vase misljenje ili iskustva sta bi moglo biti, da ne idem u ovlasteni odmah ogulit ce me..

seat ibiza 2001. TDI
 
fazon je sto nikad nisam imao nikakvih problema sa paljenjem ili codom ili nest slicno...
a toga se i ja najvise bojim, onda mi valja u ovlasteni ici :(

a da li bi mozda moglo biti do osiguraca ili prekidaca??
 
Član
Death_beat je napisao(la):
fazon je sto nikad nisam imao nikakvih problema sa paljenjem ili codom ili nest slicno...
a toga se i ja najvise bojim, onda mi valja u ovlasteni ici :(

a da li bi mozda moglo biti do osiguraca ili prekidaca??
nije upitanju paljenje nego sto ti emir kaze uluzak da ti to malo pojednostavim (ima jedna zica koja kad stavis kljuc posalje na kas struju ako prodrmas kljuc ona nekad se javi a nekad ne nemoras za to ici u ovlasteni sevis samo ti kupi ulozak i to ti moze svaki majstor zamijeniti
 
Član
Ne bi rekao da je brava. S obzirom na opis problema, negdje je nesto lose spojeno, jel to daljinsko fabricko? Cini se da su spojeni na isti plus, ili minus, radio i centralno, i "vuku" struju i prave problem.
 
daljinski je fabricki, a radio je samo spojen na postojece konektore..znaci nista nije radjeno van Seat fabrike..
 
Član
I dalje sam siguran da ima veze s instalacijom, zajednicka losa masa mozda negdje. Izvuci novi plus i minus za radio i mirna bosna :D
 
najlakse rjesenje jelde :D

a jos..takodje i ono upozorenje kad ostanu svjetla upaljena..ni ono ne radi kako treba od kako je stao radio..
 
Član
ma dobro sam rekao, jedina zajednicka znacajka svih tih sistema moze biti isti plus s razvodne kutije, ili skup masa. Izvuci novo napajanje za radio, i usput ces rasteretiti tu originalnu zicu.
 
izvucen novo napajanje za radio ali ce idalje ostati problem sa sijalicom, jel tako? jer ne kontam, sta je dovelo do toga? preopterecenje?
 
Član
Probaj prvo ovo sto sam rekao, a za sijalicu, malo ces morati ili elektricaru, ili da se raskopas malo instrument tablu :D i pratis zice dok ne nadjes zajednicku masu, odn mjesto gdje se sve te zice sarafe na sasiju.
 
uh, nisam ja toliko strucan :) heh
hvala tebi, da te ne smaram vise, ovo prvo za radio da odradim, pa cemo vidjeti za dalje ;)
 
problem je rijesen..hvala trizex ;)

ipak je problem sa bravom, pa sam radio direktno spojio, ne zavisi vise od kljuca..
problem sa svjetlom je ostao idalje, ali ko ga j... :)
 
Član
Nemoras ici majstoru sama ti rijec kaze Radio znaci neradi vise:lol: :lol: :lol: To je samo do uloska brave. Drago mi je da si rijesio problem.

Pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top