Racunar ne prepoznaje LAN prikljucak?!

Racunar ne prepoznaje LAN prikljucak?!

Ovako, uradio sistem ponovo i racunar vise ne prepoznaje integrisani LAN prikljucak. Gledao u biosu, ukljucen, na racunaru se vidi da radi lampica kad se ukljuci kablo, al' nista na racunaru ne mogu naci, ne moze se koristiti net nikako (u pitanju je drugi PC, ne ovaj sa kojeg pisem haha :p)... Ako neko moze reci kako da to osposobim, do sada nikad se to nije desavalo, normalno uradim sistem ponovo i pri svakoj novoj instalaciji, automatski se pojavljuje ikonica i moze se koristiti.. Pokusavao sam ici i kreirati novu konekciju, al' bezuspjesno, napravim sve konekciju, al' ne mogu se prijaviti, bla bla. Ako neko zna kako da rijesim taj problem, platim mu pivu :D

Ako ima ikakve koristi, radi se o bezicnom internetu!
 
Član
instaliraj driver-e, tu ti treba kolko ja vidim za wireless karticu ti treba driver, procitaj sta na njoj pise i nadji na netu driver za nju, ako ti treba za LAN onda skini driver maticne ploce i u sklopu njega imas i ethernet (LAN) driver...
 
Legend
da,kao sto dulox rece treba ti driver za mreznu karticu,skini sebi Everest i pomocu njega ocitaj koji ethernet controller koristis te skini driver za njega...
 
DuloX_ je napisao(la):
instaliraj driver-e, tu ti treba kolko ja vidim za wireless karticu ti treba driver, procitaj sta na njoj pise i nadji na netu driver za nju, ako ti treba za LAN onda skini driver maticne ploce i u sklopu njega imas i ethernet (LAN) driver...

To je problem, to je kod rodjaka bilo, ja njemu govorim, imas li drajvere sve na CD-u, kaze on, stari racunar, ja dizao sistem, ne trebaju dravjeri, samo sistem podignuti, i ja uradim, kad nema drajvera, pokusat cu skinuti everest da ocita koja je maticna, pa naci na netu drajvere.

Hvala! :D
 
Član
Ne treba ti everest, skini ovaj program :
http://www.astra32.com/download.htm

install ga i pokazat ce ti sve drivere koji ti trebaju, i onda ga na netu nađeš, al ako ti je stari kompj, a jos ti mrezna integrisana pitanje je hoćeš li moći naći driver na netu, onda ti preporucujem da ponovo format kompj i instaliras XP DARK EDITION, on ima sve drivere u sebi i automatski ce ih prepoznati
 
Top