R19 1.8 8V ph1 prerada na R19 ph2 2.0 16V RS

R19 1.8 8V ph1 prerada na R19 ph2 2.0 16V RS

Lijep pozdrav cijelom forumu i njegovim članovima. Moje ime je Edin, živim u Bihaću i po zanimanju sam vikler elekrto motora i serviser ručnog električnog alata. Već sam i ranije u "garaži" predstavio svoje sadašnje auto R19 1.8 16V ph2

Već duže vrijeme sam tražio još jednog R19 koji bi bio pogodan za novi projekat. Onda sam sredinom ove godine sasvim slučajno čuo da se je slupao jedan Clio RS 2001 god. koji je samo prije koji mjesec uvežen iz Švicarske a vlasnik ga sad prodaje. Otišao sam auto pogledati i srećom ugotovio da je prednji kraj gotovo netaknut osim što je branik bio odvaljen. Zadnji kraj je nažalost dosta stradao. Dogovorio sam se sa vlasnikom i kupio Clia. Samo nekoliko dana poslije sam kupio i jednog R19 1.8 8V 90KS. Oba auta sam po tome uredno prepisao na sebe i odjavio ih. S obzirom da je Clio slučajno naletio i promjenio moje namjere vezane za projekat otišao sam na tehnički raspitao se i dogovorio sve vezano za atest i legalizaciju te prerade.

Za sada sam nabavio dosta dijelova i osmislio željeni cilj projekta.
Evo nekoliko slika od kupovine R19 do onog što sam do sad uradio :)

Dan kupovine 19-ke


Istog dana sam počeo vaditi staru unutrašnjost


Znao sam da ima hrđe pa sam polako počeo kopati i analizirati šta je za raditi. Našao sam ovo :)

Sastav praga i zadnje obrve

Pragovi


Neću da rizikujem i da ovo krpim pa sam odlučio nabaviti nove zadnje obrve i pragove.


Prije par dana sam onda izvadio stari motor


Po ovim slikama se vidi da me čeka puno posla :)
 
A ovo je motor koji sam izvadio iz Clia. Što se tiče nosača motora neće biti potrebnih prerada ali će biti potrebno izduvnu granu prepraviti odnosno novu skrojiti jer kod Clia prolazi iznad mosta a kod R19 ispod. Ostalo sve paše na šeraf. Namjeravam što prije stignem probno ubaciti motor tako da sebi stvorim sliku kako i gdje šta treba.
 
Sinoć sam opet nešto stigao uraditi
Predhodni vlasnik vozila o mnogo čemu nije vodio računa pa ni o važnim dijelovima poda, vjerovatno je negdje
na nešto kao ivičnjak ili slično uspjeo da probije pod i voda je polako uradila svoje. Ovaj dio sam u potpunosti isjekao
jer sam samo tako siguran da ništa neće ostati gnjilo :)

Nalazi se ispod lijeve vozačeve noge uz prag


Na tom mjestu sam onda napravio kalup kako taj dio lima treba izgleda


A onda ga napravio


Na starom limu ima i jedna izbočina koju svakako hoću da kopiram jer se u njoj nalazi plastični čep koji hoću da vratim


Prije nego što ga ubacim morao sam na istom mjestu isjeći drugi dio lima jer je isto stradao
Sve se reže što je hrđa nečela :) Na slici sam označio gdje moram prvi dio ubaciti i zavariti


Ovdje sam isto označio kao i crnom oznakom unutrašnji lim koji sad fali
 
Danas poslije podne nastavio sa limom i evo nekoliko slika postupka kopiranja starog lima

Ponovo kalup od kartona a onda na lim prenešeno


A onda sam nastavio sa onim većim dijelom
Prvo sam isjekao komad lima u obliku mjeseca kako bi mogao oblikovati željenu izbočinu ali nek slike govore :)
 
S malim doradama i rupom za gumeni čep lim je spreman za zavariti.
Samo ću još izbušiti koju rupicu gdje je orginalni dio bio punktovan i tu ga dodatno zavariti


I probno naslonjen
 
Radovi na limariji i podu su malo stali jer sam slab s vremenom ali sam se zato posvetio nabavci drugih dijelova.
Kupio sam felge i zadnju osovinu od Renault Scenic.

Felge su Borbet T u dimenzijama 9,5J x17"


A bijei je to morao probati :cool:


Osovina od Scenic-a ima nekoliko razloga. Prvenstveno mi se radi o većim kočnicama koje ću na taj način moći koristiti i njegova osovina je sa svake strane po 2,2cm šira. Tu ima još nekoliko detalja ali o tome kasnije.
 
Zima je stigla i auto više ne mogu raditi vani. Kolga i ja smo se odlučili iznajmiti manju halu gdje će mo nastaviti
radove na svojim autima. Sinoć smo onda prebacili prvo njegovog Audi 60 l 1964 god. (jako lijep auto) a onda i moju 19-ku

10850757_10202278159955547_1072719051_n.jpg 10863611_10202278159675540_1307199030_n.jpg 10836175_10202278158995523_1946548143_n.jpg 10836521_10202278157755492_1304290830_n.jpg 10846607_10202278159275530_1201694863_n.jpg 974461_10202278158315506_656375581_n.jpg
 
Pozdrav svima

Projekat je dobio preokret i a ja sam jako zauzet i trenutno mi je to sve teško aktualizirati
na dva mjesta, malo je vremena i u ovom trenutku mi je FB naj jednostavnija opcija za objave.
Nadam se da ću uskoro stići i ovdje nastaviti. Do tada evo link na FB stranicu pa koga stvarno
zanima razvoj situacije može tu pogledati. Hvala na razumjevanju.

https://www.facebook.com/Renault19F4R
 
Top