Quattro pogon

Quattro pogon

Ovako ljudi, imam plan da u svog audi 90, 1986 god. ubacim mjenjac, diferencijal i jos malo prepravki da bude Quattro pogon... sad me zanima koliko je to izvodivo raditi na autu koje je obicni prednji pogon a tvornicki postoje i Quattro pogoni za ovaj model auta. Da li je dovoljno ubaciti mjenjac, diferencijal, promijenuti stvari koje se budu morale mijenjati misleci pritom na izduv i neke sitnice ili tu ima velikih zahvata tj. prepravki.

Po mom misljenju mislim da je izvodivo jer Quattro modeli postoje i da tu ne bi trebalo biti problema ALI opet bi volio cuti strucnije ljude koji se malo bolje razumiju od mene da mi objasne sta je sve potrebno da od obicnog prednjeg pogona napravim Quattro pogon. Nasao sam od audia 100 komplet Quattro pogon, nadam se da pase pa ako bude sve moglo mozda se i upustim u ovaj projekat. lp

Nadam se da nisam promasio podforum :)
 
Početnik
pa treba ti mjenjac,kardan nosaci,zadnji cijeli most,vjerovatno i novi rezervoar,nnovi ispusni i onda malo varenja i prepravljanja i to je to..sve zavisi ako koliko ti je dubok dzep i koliku imas volju..;)
 
Lija je napisao(la):
pa treba ti mjenjac,kardan nosaci,zadnji cijeli most,vjerovatno i novi rezervoar,nnovi ispusni i onda malo varenja i prepravljanja i to je to..sve zavisi ako koliko ti je dubok dzep i koliku imas volju..;)

Mjenjac, diff, kardan, nosaci, zadnji most i prepravka izduva to bi po meni trebalo biti to...kod ovih audija rezervoar se nalazi,kako da kazem, u "skrivenom" dijelu gepeka, uopste nije "dole" tako da ne vidim logiku da njega diram... samo prenos i nosace bi trebalo raditi po mom misljenju :icon_rolleyes:
 
Član
pa ja sad neznam kako je to uradjeno kod starih auta znam da se to kod novih auta nemoze uraditi,jer ja imam seata leona koji je bio 4x4 a imam obicno koji ima samo predju vucu ali karoserija auta nije ista tako da nema sasne da se ugradi vec sam se raspitivao kazu ljudi da nemoze,prva stvar sto je u ovog obicnog gepek veci za nekih 20cm sigurno ako ne i vise mislim u dubljini.pozzz sretno
 
Legend
upravo to hocu reci, ni kod golfa 2 syncra nije ista sasija uopste, veci je tunel, prvo to provjeri..
 
Član
Ja imam quattra a rodak ima isti motor sve al nije quattro i puno je drugacija karoserija kad ga dignes na dizalcu ojacani je kao,,vece kocince rezervar to je drugaci sto posto,,,u mene je manji gepek u njega veci ?? puno dijelova je ojacano u quattro a sve je izvodljivo zassto ne i to... al mislim da nemas potrebe bolje haj na more provozaj se uzivaj.
 
Član
nez mozes li kardan provesti do nazad zbog karoserije odozdo. kod mene na kockici ima kanal za kardan ;)
 
Član
Prodaš svoga FWD i kupiš Quattra , to ti je najjednostavnija kombinacija , a sve orginal , nema nikakvih prepravki:lol:
 
allroad je napisao(la):
nije ista sasija auta nije to tako lako napraviti

hmm izgleda da je skuplja pita od tepsije... ma da, razmisljao sam o tome, da je sasija drugacije modifikovana, bas zbog quattro pogona ali izgleda da ima puno za manevrisati tako da odustajem od ovoga ali sigurno sljedeci audi ide u quattro pogonu :icon_smile:

Audi90RS je napisao(la):
Ja imam quattra a rodak ima isti motor sve al nije quattro i puno je drugacija karoserija kad ga dignes na dizalcu ojacani je kao,,vece kocince rezervar to je drugaci sto posto,,,u mene je manji gepek u njega veci ?? puno dijelova je ojacano u quattro a sve je izvodljivo zassto ne i to... al mislim da nemas potrebe bolje haj na more provozaj se uzivaj.

hehe upravu si, takvog su ga u fabici napravili, zasto bi ga ja mijenjao... neka bude FWD... a na more se uskoro ide, jos je vrijeme promjenljivo i zna biti poprilicno hladno za kupanje a za voznju sam uvijek ZA :lol:

BMW 316i 90god je napisao(la):
nez mozes li kardan provesti do nazad zbog karoserije odozdo. kod mene na kockici ima kanal za kardan ;)

Izgleda da nemogu :icon_question: mah neka ga ovakvog kakvog ga je Bog dao, necu ga dirati nek' ga vuku prednji ;)
 
Tu ideju sam ja imao davno na cc-a da radim pa se nije isplatilo
moras odrezati 90 quattra donji dio skroz kuda ide kardan(tj lim ispod sjedista skroz dio šasije) i izrezati svoj dio pa sve to upasati da bi mogao tek da pocnes da razmisljas u sklapanju. ( I TU TE VEC GLAVA ZABOLI).
Kupi novog audija quattra, imas 90 koliko hoces sada na piku do 2000 km i onda kontaj sta ces dalje :)
pozzz
 
JOCA_AMSTERDAM je napisao(la):
Tu ideju sam ja imao davno na cc-a da radim pa se nije isplatilo
moras odrezati 90 quattra donji dio skroz kuda ide kardan(tj lim ispod sjedista skroz dio šasije) i izrezati svoj dio pa sve to upasati da bi mogao tek da pocnes da razmisljas u sklapanju. ( I TU TE VEC GLAVA ZABOLI).
Kupi novog audija quattra, imas 90 koliko hoces sada na piku do 2000 km i onda kontaj sta ces dalje :)
pozzz

hehe ma to je vec previse za modifikovati :icon_eek: samo sam mislio da ce trebati izmjenjati zadnji trap i neke modifikacije uraditi ali postavlja se pitanje kuda kardan povesti a nakon ovog posta odustajem def. :icon_eek: previse zahebancija :icon_rolleyes:

btw: jako jeftino se cijene a auta su za cistu 10ku, dosta izdrzljiviji i opremljeniji od vecine auta iz te genracije :cool:

Audi90RS je napisao(la):
najbolje je hehe

izgleda ;)
 
Top