Punto JTD kocnice

Punto JTD kocnice

Imam problem sa kocnicama na Puntu mk2a.Problem je u tome sto mi kocnica propada polako kad je napumpam,a ako je duze ne koristim pa pritisnem propadne do kraja.Kocnice su uzas,zamijenjeno ulje(DOT4 Bosch),stavljene nove disk plocice i obradjeni diskovi.Kocnice su ozracene.Da li neko zna rjesenje mog problema?Da napomenem,problem je poceo prije zamjene ulja,tj nakon stavljanja novih disk plocica.
 
Član
glavni kocioni, propale ti gumice na njemu, tacnije nedna ti je propala a druga radi cim mozes malo napumpati...
 
Provjeriti cu sutra,mogu li se samo gumice mijenjati,ili se mora komplet kocioni?Zanimljivo je da ne propada dok je auto ugaseno,bar tako izgleda :D
 
Član
Zato sto ti je tvrda kocnica pa nemas snage da pritisnes, a kad upalis auto tada ti motor pravi vakum i servo ti radi i tada imas snage da pritisnes kocnicu jer ti servo pomaze i zato imas snage da je pritisnes i da propadne.

Mogu se samo gumice zamijeniti ali trebas rastaviti svoj i otici da ti nadju takve i zamijenis...
 
Član
Radije kupi nov cilindar, neke normalne marke....ja sam mijenjao gumice i ništa nije pomoglo, a posla ima i više nego kada se mijenja komplet cilindar.
 
Nema nigdje glavnog kocionog za kupiti kod nas :( .Zanimljivo je sto kocnica ne propada dok auto ne predje mozda 1km.
 
Sredjene kocnice,ozraceno par puta,i sve ok.Mislim da je bilo do zadnjih pakni koje su prestelane.Sad je ok! :D Hvala svima na savjetima.Moze lock!
 
Top