Punto i bez gasa

Punto i bez gasa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
zastava%20punto%2011.jpg

Posle problema sa vodom, „Zastava” juče ostala i bez gasa, pa se prešlo na alternativna goriva. – U „Srbijagasu” demantuju da je bilo isključenja

Tek što je prevaziđen problem sa vodom, „Zastavu” je juče zadesio novi peh. Pogoni u kojima se sklapa „punto” ostali su bez gasa, a montaža vozila je ponovo obustavljena. Doduše nakratko, pošto je gradska toplana, kako saznajemo, prešla na – ugalj. Ovo su juče za „Politiku” izjavili predstavnici sindikata i pojedini direktori kragujevačke fabrike automobila, a iz ovdašnje filijale „Srbijagasa” stigao je demanti svih ovih informacija, s obzirom na to da, kako nam je rečeno, isključenja gasa uopšte nije bilo.

Prema rečima predsednika Samostalnog sindikata „Zastava automobila” Zorana Mihajlovića, farbanje školjki u „Lakirnici” prekinuto je tačno u 11 sati, nakon što je ovaj pogon ostao bez energije.

– Montaža „punta” ponovo je obustavljena, pošto „Lakirnica” ne može da funkcioniše bez gasa. Ne znam kako je došlo do isključenja i zbog čega, niti da li i koliko „Zastava” duguje za gas. Jedini što znam jeste da je ovo prevršilo svaku meru i da se ljudi iz „Fijata” ne snalaze u ovoj cirkusijadi – izjavio je Mihajlović za naš list, navodeći da očekuje da će posle isključenja vode i gasa „na red, najverovatnije, doći i struja”.

Predrag Džajević, direktor kragujevačke ispostave „Srbijagasa”, demantovao je, međutim, ove informacije. U izjavi za „Politiku” on je rekao da je nakon vesti koje su stigle do njega odmah pozvao nadležne u Beogradu, te da mu je iz vrha poslovodstva „Srbijagasa” rečeno da tokom jučerašnjeg dana „Zastavi” nije isključivan gas.

– Čitavog prepodneva novinari su me zvali da pitaju šta se dešava i da li je istina da je „Zastavi“ isključen gas. Odmah sam pozvao svog direktora u Beogradu, koji mi je rekao da nije bilo nikakvog isključenja – izjavio je Džajević za naš list.

Problema sa montažom „punta“ ipak je bilo. To je potvrdio upravo direktor „Lakirnice“ Milenko Vuković, koji je u izjavi za „Politiku“ rekao da je farbanje školjki juče obavljeno uz ogromne poteškoće. Prema njegovim rečima, montažu „punta” od samog početka prate problemi, a juče je, kako je naveo, bilo problema u snabdevanju sa svim energentima.

– Umesto u šest sati, farbanje vozila je počelo oko pola osam. Imali smo problema sa svim energentima, a poteškoće su nas pratile tokom čitavog jučerašnjeg dana. Ipak, nekako smo uspeli da se iskobeljamo i završimo farbanje pristiglog kontingenta. Ovako više, međutim, ne može. Ako ja nešto planiram za šest, a ne mogu da počnem ni posle dva sata, od tog posla nema ništa – poručio je Vuković.

Inače, „Zastava” je krajem prošle nedelje uspela da izmiri prvu ratu duga za vodu u iznosu od 1,6 miliona dinara. Sredstva za ovu obavezu su, prema rečima radničkog lidera Mihajlovića, pronađena u fondu iz kog se zaposlenima isplaćuju zarade.
 
Član
Šta će kad im zrak ukinu :lol: Ne mogu da sudim,ali ukoliko nije riječ o nekom lopovluku,ne vidim kako se šefovi nisu uspjeli dogovoriti sa vodovodom i eletroprivredom o vraćanju duga sad dok posao krene...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top