Punto 1.2 16v - peoblem sa vucom, trza, ne prima gas,trokira

Punto 1.2 16v - peoblem sa vucom, trza, ne prima gas,trokira

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav svima, predstavio sam se prije u forumu, ali evo za svaki slucaj, u pitanju je punto 2001god. 1.2 16v 59kw sporting, auto sam kupio prije cca mjesec dana,ima ugradjen plin Lovato,tada je jos radila lampica od sagorijevanja, sonde, prodavac mi je rekao da to mora tako zbog plina, jer dobiva sonda pogresnu smjesu i prikazuje gresku. Sve je bilo O.K (iako je radila lampica), nije gubio vucu, mirno je radio motor broj obrtaja sve O.K.i non stop je ta lampica radila.
Danas u voznji na nekih 60km/h poceo mi je da trza i gubi snagu, misleci da je do plina, prebacio sam na benzin i ista stvar se dogadja, nije do plina. Kad radi u jestu osjeti se da trokira motor, tako isto i u voznji nema snage, kao da radi na dva klipa npr.
Otisao sam kod jednog momka na dijagnostiku, kako on kaze to je,,gornja lambda sonda,, tako mu DG pokazala.
Zanima me je li neko imao slicna iskustva, kako je rijesio, gdje, savjeti...?
Ima li neko neku "pametnu"...
 
Član
Imao sam isti problem na puntu kecu, isto 1.2 motor ali 44 kw, to je kod mene bila lambda sonda, radi nje me mogao kamion pokupit kad sam izlazio na magistralu, neće uopšte gas da primi, patnja pogotovo uzbrdo, moraš mijenjat nema druge, ako me sjećanje služi koštala je tad nova oko 120 KM, a radio sam ovdje u Maglaju.
 
Član
kenox je napisao(la):
Imao sam isti problem na puntu kecu, isto 1.2 motor ali 44 kw, to je kod mene bila lambda sonda, radi nje me mogao kamion pokupit kad sam izlazio na magistralu, neće uopšte gas da primi, patnja pogotovo uzbrdo, moraš mijenjat nema druge, ako me sjećanje služi koštala je tad nova oko 120 KM, a radio sam ovdje u Maglaju.

Hvala na interesovanju za moju temu, već sam i rekao to mi je i dg pokazala da je almbda sonda, da pogotovo uz brdo i kada tek krecem,užas! zanci to je to, ja sam nasao univerzalnu sa ugradnjom za 80KM? A originalna kazu(na istom mjestu) 160-180 KM, eh ako smo ustanocili da je sonda, volio bih sada ako neko ima informacije mogu li negdje "bolje proci" da to zamijenim...
 
Član
Imao sam isti problem sa svojim golfom prije par mjeseci,,i stvar je zezalo kablo od svijecice...rasipalo struju...Kupio drugi kabal i rijesio se problema..Ali eto ti kazes bio si na dijagnostici,,ali mozes i ovo provjeriti lahko...sretno
 
Član
_nerko_ je napisao(la):
Imao sam isti problem sa svojim golfom prije par mjeseci,,i stvar je zezalo kablo od svijecice...rasipalo struju...Kupio drugi kabal i rijesio se problema..Ali eto ti kazes bio si na dijagnostici,,ali mozes i ovo provjeriti lahko...sretno
drug i meni se to desava na mom golfu,trza pomalo,ali ne gubi vucu ide normalno ali nedavno kad sam u mrklom mraku otvorio haubu vidio sam da rasipa na kablu od jedne svjecice,ono kad gas dodas bas svijetli :) znaci ti si rijesio to mijenjanjem kabla i vise ne trza?
 
Član
[/quote]
drug i meni se to desava na mom golfu,trza pomalo,ali ne gubi vucu ide normalno ali nedavno kad sam u mrklom mraku otvorio haubu vidio sam da rasipa na kablu od jedne svjecice,ono kad gas dodas bas svijetli :) znaci ti si rijesio to mijenjanjem kabla i vise ne trza?
[/quote]

Netrza uopste nit sam imao vise problema sa tim...
 
Član
znaci samo si zamijenio taj kabal i rijesen problem,ja sam to primjetio kad sam isao na more u hrvatsku i beze navece mi stali da odmorimo i bezveze otvorim haubu kad vidim svijetli nesto i tek jucer skontam da je to kabal od jedne svjecice,samo sto sada vise svijetli poprilicno,ima li gdje to kupiti novo,da sve kablove od svjecica kupim nove?
 
Član
marshal je napisao(la):
znaci samo si zamijenio taj kabal i rijesen problem,ja sam to primjetio kad sam isao na more u hrvatsku i beze navece mi stali da odmorimo i bezveze otvorim haubu kad vidim svijetli nesto i tek jucer skontam da je to kabal od jedne svjecice,samo sto sada vise svijetli poprilicno,ima li gdje to kupiti novo,da sve kablove od svjecica kupim nove?

Pozdrav, samo da prenesem svoja iskustva sa ovim problemom koji sam naveo. Danas sam ustanovio da mi je plastika koja se nalazio okolo akumulatora naslanjala se na kablo na mjestu gdje ulazi u razvodnu i rasjekla je kablo, i tu je bacao struju, nisam imao gdje kupiti novi stavio sam neko polovno nemam pojma od kojeg auta,sutra cu kupiti nove kablova, ali auto ne trza i ne gubi snagu od kako sam promijenio taj kabl. Na radu u mjestu, osjeti se maaaalo da kao trokira ali mislim da je to zbog toga sto tak kabl nije odgovarajuci jer je manji i tanji od ostalih njegovih...
Hvala na savjetima
 
Član
sporting je napisao(la):
marshal je napisao(la):
znaci samo si zamijenio taj kabal i rijesen problem,ja sam to primjetio kad sam isao na more u hrvatsku i beze navece mi stali da odmorimo i bezveze otvorim haubu kad vidim svijetli nesto i tek jucer skontam da je to kabal od jedne svjecice,samo sto sada vise svijetli poprilicno,ima li gdje to kupiti novo,da sve kablove od svjecica kupim nove?

Pozdrav, samo da prenesem svoja iskustva sa ovim problemom koji sam naveo. Danas sam ustanovio da mi je plastika koja se nalazio okolo akumulatora naslanjala se na kablo na mjestu gdje ulazi u razvodnu i rasjekla je kablo, i tu je bacao struju, nisam imao gdje kupiti novi stavio sam neko polovno nemam pojma od kojeg auta,sutra cu kupiti nove kablova, ali auto ne trza i ne gubi snagu od kako sam promijenio taj kabl. Na radu u mjestu, osjeti se maaaalo da kao trokira ali mislim da je to zbog toga sto tak kabl nije odgovarajuci jer je manji i tanji od ostalih njegovih...
Hvala na savjetima

pa i meni isto tako malo ono trokira kad radi na leru,ono bas se osjeti da ga nesto prekida,ajd i ja cu ove sedmice da nadjem taj kabal,gledacu da kupim sve kablove nove pa da to zamjenim pa ti javim kako i sta,uglavnom ja ne gubim vucu samo ono osjeti se da trza odnosno prekida
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top