Pumpa goriva i xenon

Pumpa goriva i xenon

Član
Pozdrav svima ...


Kvar mi je na Fiat Punto 1.3 MultiJet motoric curi mi pumpa goriva na motoru tzv. tandem pumpa ... Pa me zanima da li bi neko mogao se raspitati u vasem gradu ili ako znate da ima neko fiata na otpadu koja bi cijena pumpe bila i koliko je sigurna pumpa ..


2. kvar mi je ... kako bih spojio xenon sijalicu H7 ... znaci xenon H7 a kod mene farovi jedan H7 a drugi H4 ... sad me zanima kako bi stprao sijalicu tu H7 u H4 ... znaci kak bi za kontakte i to ...
 
Član
badboy je napisao(la):
2. kvar mi je ... kako bih spojio xenon sijalicu H7 ... znaci xenon H7 a kod mene farovi jedan H7 a drugi H4 ... sad me zanima kako bi stprao sijalicu tu H7 u H4 ... znaci kak bi za kontakte i to ...

Uz xenon dodje balast i dzek koji ide na taj tvoj dzek postojeci nesto kao nastavak i sijalica sad ne znam ako bi uzeo za h4 i h7 da li bi ista jacina bila sijalice msm kada bi uzeo 6000k da li bi bilo isto svjetlo(po mom mislkjenu trebalo bi ali o5 ne znam jer nisam nikada vidio da je neko ubacio jednu h4 jednu h7 obicno budu iste) ne treba ti jace kod mene su ove duga nikad i ne palim cak ih mozes sam i ugraditi kao sto sam i ja nista tesko
 
Član
Kupi novu pumpu nisu dijelovi baš toliko skupi!

A za h7 sijalice imaš adpter kao pločica jedna i služi da se na h4 ubaci h7 sijalica

Al ne kontam kako to da ti je jedan h7 drugi h4 :icon_question:
Na ovom h4 ceš imati i dugo xenon dok ce ti na drugom biti obična halogena sijalica i dalje :icon_rolleyes:
 
Član
adi187 je napisao(la):
Kupi novu pumpu nisu dijelovi baš toliko skupi!

A za h7 sijalice imaš adpter kao pločica jedna i služi da se na h4 ubaci h7 sijalica

Al ne kontam kako to da ti je jedan h7 drugi h4 :icon_question:
Na ovom h4 ceš imati i dugo xenon dok ce ti na drugom biti obična halogena sijalica i dalje :icon_rolleyes:

Bolje mu je onda prebaciti i drugu u h7
 
Član
Pa fino znaci nisu mi farovi isti ... to je onaj punto sa uskim farovima sto ima i maglenke i kratka i duga svjetla ..

znaci maglenke su h3 sijalice ... kratko na jednom faru h7 a na drugom h4 ili je h1 neznam tacno ... ja sam skontao da je vjerovatno udaren bio pa tako su stavili ... pa me sad zanima jer veceras momak treba da mi donese xenon h7 sijalice i da ih ugradim kako bi onda spojio tu h7 sijalicu , mislim lako cu je gurnuti u leziste al kak pricvrsttiti je jer nije isto leziste sijalice ... i da napomenem da PRVI PUT SPAJAM I UGRADJIVAM XENON ...


....................


A sto se tice pumpe ...350 KM bez ugradnje i to ne garantuju za sigurnost cijena ... zato trazim nest jeftinije al ovo mi je preskupo , zvao sam u Veliku Kladusu fiat servis ... i jos jedan mi u Prijedoru rekao 400 KM sa ugradnjom



preskupooooooo
 
Član
badboy je napisao(la):
Pa fino znaci nisu mi farovi isti ... to je onaj punto sa uskim farovima sto ima i maglenke i kratka i duga svjetla ..

znaci maglenke su h3 sijalice ... kratko na jednom faru h7 a na drugom h4 ili je h1 neznam tacno ... ja sam skontao da je vjerovatno udaren bio pa tako su stavili ... pa me sad zanima jer veceras momak treba da mi donese xenon h7 sijalice i da ih ugradim kako bi onda spojio tu h7 sijalicu , mislim lako cu je gurnuti u leziste al kak pricvrsttiti je jer nije isto leziste sijalice ... i da napomenem da PRVI PUT SPAJAM I UGRADJIVAM XENON ...


....................


A sto se tice pumpe ...350 KM bez ugradnje i to ne garantuju za sigurnost cijena ... zato trazim nest jeftinije al ovo mi je preskupo , zvao sam u Veliku Kladusu fiat servis ... i jos jedan mi u Prijedoru rekao 400 KM sa ugradnjom



preskupooooooo

Cura je objasnila detaljno http://www.youtube.com/watch?v=Zxb-S4wZzxc, samo sto ce kod tebe doci dzek za h7 i to je to
 
Član
h4 ne možeš imati u kombinaciji sa h1 ili h7, zato što h4 već ima i dugo i kratko. možeš samo imati h1 i h7. I nemoj da ti donosi h7, neka ti donese h1 ako je već ta za kratko i gotova stvar, ne znam zašto bi komplikovao sebi život. Ako nema on, traži ko ima, svako ih sada prodaje.
 
Top