Puko mjenjac

Puko mjenjac

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i kod mene mali kvar:icon_sad:puko mi je mjenjac najvjerovatnije,
pa zna li ko koliko je otprilike novi ili polovan,fiat bravo 1.4 12v
 
Član
Vec dugo je bio jedan oglas u super oglasima da li prodaje mjenjac bas za ovu bravu odnosno ovaj motor probaj tamo pogledati inace imas ih dosta rastavljenih na onim otpadima kad krenes od mostarskog raskrsca prema kiseljaku spojler i onaj prije pa vidi za cjenu to ti ne znam reci ovako napamet a sigurno je od 300-500 km
 
Član
evo ti link jedino za broj moras kupiti oglase:

http://www.superoglasi.ba/prikaz.php?klas=10&podklas=0&filter=&trans=&mjesto=&nb=3&limit=50
 
Član
za nov je cjena sigurno zara ali ne znam tacno sta ti je u mjenjacu otislo mozda se moze reparirati,korpa i set ti dodje negdje oko 200 km i 100 km ruke novo naravno a ako su zupcanici mozes pojedinacne naruciti pa da ti se ugrade to ti radi ona firma sto obradjuje djelove motora kod generalke ja mislim da je preko puta one stanice prije zeljinog stadiona kad ides grbavicom prema stadionu a pitaj i kod dine zagorca na kosevskom sta bi se trebalo uraditi i moze li bez zamjene komplet mjenjaca . Uglavnom oficijelni servis zaobidji i hotu jer je tamo deranje guzova ne znam jesi li clan foruma http://www.bellamacchina.net tu su ti ljudi sto vole i voze talijane pa probaj mozda ti neko moze pomoci oko ovog problema.
 
Ne znam ni ja sta je tacno,krenuo juce na svadbu i to mi se desi,poce mi curit
ulje iz mjenjaca,culo se da je nesto i puklo nekoliko puta,pa nisam imao vremena
ni da gledam sta je,doslepo ga do zgrade samo i ostavio,jbg raspitat se prvo a vidjet cu to kod zeljinog jer sam blizu.Crnjak
krenuo na svadbu i izradi me auto.
 
i meni se prosle sedmice pojebo mjenjac.. prvo ujutro sam osjetio da mi je kvacilo cudno, propada mi nesto ono fata na pocetku a ono ostalo nista... al vozio sam vazdan, kad kasnije stanem na semaforu ne mogu ubacit ni u jednu brzinu nema sanse..i odslepam mahenacaru, kaze nedje mi iscurila ono ulje iz mjenjaca..tako da ga je napravio 220 dolara platio..
sad ne znam jel isti to kvar ko i na mom, vrlo moguce
 
Član
To kad nece da ubaci u brzinu je obicno druck lezaj ili cilindar kvacila ispod pedale a moze biti da i ulje napravi problem cim nema podmazivanja sve zastopa.
 
evo sad mi jaran javlja nasao mi mjenjac za fiata isto je 1.4
od 2000 god.za 300 km,ima li veze sto je 2000god.a meni je 97??
 
Ma za isti je motor...Hmm moguce je a ne mora biti da su se pojebali i samljeli zupcanici ako su radili na suho tj nije bilo ulja...ali prvo ti provjeri sa majstom ili sam otvori mjenjac i vidi situaciju
 
ma ja,to sam i ja kontao al kontam u najgorem slucaju ako je otisao mjenjac,a
nek majstor otvori i nek vidi sta je,nije mi radio na suho kad je poceo da curi tako
sam ga i ostavio.
 
ma nije nista zupcanicima onda ako nije radio na suho...i ne treba mijenjati mjenjac komplet ako je tako kako kazes
 
Član
Nisam siguran da ti pase. 1.4 12v motor se prestao proizvoditi u Bravi 98-me ako se ne varam, zamijenio ga 1.2. Tak da odkud 1.4 2000 godiste...
 
I ja sam tako cuo da se prestao proizvoditi 98god.pa ne kontam sada,to mi od jarana jaran kupuje od lika motor od fiata 2000god. i meni je spominjao mjenjac nakav,e sad dok je to doslo do mene ko zna sta taj frajer prodaje:icon_confused:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top