pucanje iz auspuha nakon pustanja gasa

pucanje iz auspuha nakon pustanja gasa

Član
Nakon gasanja, kad motor vraca u manje obrtaje, cujem pucanje iz auspuha, nekad glasnije nekad tise, ali uvijek je tu... prvih mjesec-dva nakon ubacivanja motora to nisam primjetio a sad stalno....

to je samo sagorijevanje goriva ili moze biti nesto drugo vrijedno provjeravanja?
Kad ode preko 4k obrataja pa popustim malo gas puca k'o zonda :D

motor je 1.8T ;)
 

OmO

Član
To se i meni isto desava, samo sto meni stalno pucketa, to ti je do auspuha ja mislim..
 
Član
sub3r je napisao(la):
Nakon gasanja, kad motor vraca u manje obrtaje, cujem pucanje iz auspuha, nekad glasnije nekad tise, ali uvijek je tu... prvih mjesec-dva nakon ubacivanja motora to nisam primjetio a sad stalno....

to je samo sagorijevanje goriva ili moze biti nesto drugo vrijedno provjeravanja?
Kad ode preko 4k obrataja pa popustim malo gas puca k'o zonda :D

motor je 1.8T ;)

Usljed nedovoljno sagorjele smjese ostaje vruc plin koji detonira na izlazu iz izduva usljed kontakta sa kiseonikom, jako cesto uz propratni plavicast plamen....

naime kad je pusten gas TPS treba da da signel prema ECU da je gas pusten i ECU zatvara dizne i dotok benzina sve dok obrtaji ne panu na nekih 1500 (zavisno od proizvođaca), kad obrtaji panu ispod onda ECU ukljucuje lagano dizne i ICV preuzima inicijativu... ako se pucketanje cuje znaci da ipak nesto goriva dolazi u motor, ili je neispravan TPS ili neka od dizni ne zatvara dobro


TPS- Trotle Position Sensor
ECU-Engine Control Unit
ICV- Idle Control Valve
 
Član
Samo prepadaj ljude po gradu, sto bi to dirao :) Meni je tako explodirao zadnji lonac, pucketalo pucketalo dok nije bilo buuuum :)
 
Član
Moze biti i do izduva, kod mene je recimo sve picikato (provjereno) i kada sam imao otvoren izduv pucalo je ko ludo kad se auspuh uzari, otkad sam stavio "normalniji" lonac, izuzetno rijetko se desava....
 
B.M - Floyd je napisao(la):
Imaš li sve lonce ? Kakav idzud imaš ?


http://www.youtube.com/watch?v=N0olDPHch_Y Prepade se baba :D

Može li se desiti da prelazak sa tvorničkov izduva na REMUS izduv dešava se pucketanje i određena količina dima???
 

OmO

Član
Kod mene na Hondi je bio tvornicki auspuh i kasnije sam stavio jap lonac i stalno mi pucketa, al nije lose navikao sam :D
 
Član
Harli_team je napisao(la):
B.M - Floyd je napisao(la):
Imaš li sve lonce ? Kakav idzud imaš ?


http://www.youtube.com/watch?v=N0olDPHch_Y Prepade se baba :D

Može li se desiti da prelazak sa tvorničkov izduva na REMUS izduv dešava se pucketanje i određena količina dima???

kod mene je remus i nemam tih problema ne pucketa nista
 
Član
Sebring izduv, imam lonce sve....

@Floyd, ne puca kod mene kad dajem gas, nego kad ga pustim :D

vidjet cu ako koga uganjam da prebacim zadnji lonac i da vidim hoce li se isto ponasati, uglavnom nije da mi smeta kad pocne da puca, al eto rekoh da priupitam. :icon_smile:
 
Top