Propada pedala kocnice

Propada pedala kocnice

Član
Pozdrav,
Imam sledeci problem: Kada je motor ugasen napumpam pedalu kocnice i ne propada a kad motor radi pedala propada vrlo lagano sve do dna. Pri normalnoj voznji auto koci ok ali kod naglih kocenja sa velike brzine pedala ide do dna. Nosio sam glavni kocioni cilindar u ferodu u hrasnom i covjek mi kaze da je Ok i da nije do njega. Nigdje mi ne curi ulje od kocnica nivo je isti mjesecima. Ozracavano 10 puta kod najiskusnih sa masinama, rucno ...i sam sam na kraju kupio ozracivac al nista. Imao sam problem na prednjim lijevim kljestima, vodjice blokirane korozijom...i to je rjeseno ...sad pedala kao da malo sporije propada..ali ipak propada do dna...
Ako se iko razumije u kocnice molim za savjet:icon_cry:
 
normala je napisao(la):

Brate, vakum je tu da "isisava" zrak da bi kocnica bila mekana a ne tvrda ko kamen i nema sanse da zbog vakuma kocnica propada jer ne utice ni na koji element kocionog sistema osim na tvrdocu pedale ;)

Nego za autora teme, provjeri diskove i disk plocice... ako ti je neko skidao diskove i disk plocice i nije ih vratio gdje su bili, onda plocice neravnomjerno nalijezu na disk i za posljedicu imas propadanje kocnice... a kako su oni u Ferodu skontali da nije do glavnog kocionog :icon_question: jer ako nije ovo sto sam ti rekao, onda je glavni kocioni 99% jer on stvara pritisak u kocionom sistemu na sve cilindre... ako niti jedan cilindar ne pusta ulje ili crijeva i ako nemas zraka u sistemu, onda je glavni kocioni cilindar potrosen, tj. gumice unutar njega jer nemogu da drze pritisak konstantnim a kad je drukas onda ima kocnice ;)
 
Član
u pocetku sam i ja mislio da je do glavnog kocionog, zato sam ga i odnjeo u ferodu rekoh da ga prepakuje, kad covjek mi govori evo isprobali smo cilindar nije do njega..cilindar je ok....
Prednja lijeva kljesta su bila korozirana i jedna vodjica je bila zapeknuta i moguce da na tom disku plocice nicu lijegale kako treba...sad je i to rjeseno al opet propada...doduse manje..al kad pritisnem pedala ide do dna polako...
Jedna stvar mi nije jasna..kako pedala propada kad auto radi a ne propada kad je motor ugasen....
Nema kome nisam vozio...od ferhatovica dole u blazuju do sandora , gore kod tunela iznad zeljeznicke stanice i drugima...neko kaze ovo ti je normalno...neko kaze kupi kod mene disk plocice i vidjeces da ce biti ok...neko kaze serva ti je to ...
Diskovi su ok a plocice su mi malo vise od pola istrosene...
 
Član
Nisam procito pitanje fino do mene je ..
Najvjer. Da je do glavmog kocionogb..znalo se desavat da u ferodi srede kocioni a on nakon par dana po starom ..nije samo stvar gumica nego I ulja koje na neki nacin izjede unutrasnjost pa su nove gumice pucanj u prazno ..
 
Član
Ako se imalo razumijes u mehaniku, i ako je pristupacan cilindar glavni, izvrni iz njega sve 4 kociona crijeva i na njihovo mjesto zavrni 4 sarafa, nadji isti navoj, napumpaj i odma ces znat sta je u pitanju. Mada, cini mi se da ti ustvari nemas problem jer, kad napumpas ugasenog, i kad upalis vakum povuce onaj zrak i kocnica polahko opada, mada ne bi smjela do kraja ali propadat mora.
 
S@jko je napisao(la):
Ako se imalo razumijes u mehaniku, i ako je pristupacan cilindar glavni, izvrni iz njega sve 4 kociona crijeva i na njihovo mjesto zavrni 4 sarafa, nadji isti navoj, napumpaj i odma ces znat sta je u pitanju. Mada, cini mi se da ti ustvari nemas problem jer, kad napumpas ugasenog, i kad upalis vakum povuce onaj zrak i kocnica polahko opada, mada ne bi smjela do kraja ali propadat mora.

propane toliko koliko vakum isisa zrak i koliko su diskovi i plocice potroseni... dalje nebi smjela propadati nego kociti ;)

a znas kako ces testirati kocioni sistem... na glavnom kocionom cilindru imas 4 izlaza za sve tockove... to mozes i ti provjeriti, znaci odvrnes prvo jedno crijevo sa glavnog kocionog i blindiras sarafom, samo pazi da ti je isti korak sarafa i da se saraf jednako zavrce jer lako se zajebu navoji... znaci zavrnes saraf, upalis auto i vidis da li ti pedala propada... ako i dalje bude propadala, ides dalje i sve tako dok ne dodjes do crijeva kod kojeg ti pedala ne propada... kad to testiras i nadjes koje je crijevo u pitanju, onda vidi gdje to crijevo vodi na koji tocak... na tom tocku provjeri: kociona crijeva, kocioni cilindar, diskove/dobose, pakne/plocice ako je sve uredu onda su gumice u glavnom kocionom cilindru... sretno ;)
 
Član
dobra ideja to sa šarafom na glavni kocioni...toga se nisam sjetio... :lol:
Kad upalim motor i stisnem kocnicu pedala ide do dna
 
Član
Ulje je na istom nivou mjesecima...pri vrhu ...zabiljezio sam olovkom da tacno vidim trosi li ga imalo..al ne trosi, ne fali ulja ni kap...
 
Top