Promjena turbine Golf 3/Vento

Promjena turbine Golf 3/Vento

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav,
Eh ovako,imam vec jednog Vw Venta 1.8 benz-plin, njega stari voza.Zavrsio sam skolu i imam sad namjeru da kupim drugo auto, opet Vw Vento ili Golf 3 TDI ,Nasao sam finog Venta na piku, 96 god. 1.9 TDI 66 kw (sto mi je malo KW) ,Sad me zanima da li se njemu moze ubacit turbina od Golf 4 96 kw (mislim da sam citao ovdje na forumu da je neko mijenjao turbinu), koliko bi auto dobilo na snazi ako bi uopce i dobilo, ili u drugom slucaju da se ubaci Motor od Golfa 4
:)
 
BHT Ovisnik
ja ne bih kentrao niti jedno niti drugo jer je to skuplja pita neg tepsija,ne isplati se, sam motor kosta ihihi,gdje su ruke i stelovanje na to sve...vecina raje i uzima taj motor kao u tebe da si ubaci, lakse ti je taj tvoj 1.9tdi cipovati, dici nekih 30ak KS i miran si, ili meni osobno bolja opcija kupi si odmah GTI-a i ubaci plin kao sto ti i stari voza;)
 
Član
Kao sto je cole rekao uzmi gti s plinom jer pucas na trkanja ko i svaki pocetnik, daj sto jace sto brze ;)
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
jesi li položio uopšte? nije tih 66 malo kad tek položiš, a remapom možeš na 120KS...
Da polozio sam prije vise od pola godine..

Inace ne vozim brzo,volim uzivat u voznji, al nekad i zatreba malo jace auto..ono kad se moze dat gas..

Sto se tice GTI-a :: to malo vise trosi,a ako ubacim plin gubi snagu,znam po ovom ventu sto imam,kad predje 3000 obrtaja pocinje trzat ,gubi snagu..
I jaran mi ima golfa 4 karavana 1.9 tdi 74 kw ,trkali se on i jos neki lik sa trojkom GTI,,nista mu nije mogla trojka..

Moze li mi neko objasnit koja je procedura da se mijenja motor ,znaci da stavim od Golfa 4
 
Član
DJ Bak3 je napisao(la):
I jaran mi ima golfa 4 karavana 1.9 tdi 74 kw ,trkali se on i jos neki lik sa trojkom GTI,,nista mu nije mogla trojka..

:icon_eek:

J..'..m ti kru', šta ti je reć' dizel, ni GTI mu ništa ne može!!!:cool: :123:
 
zlajaaa je napisao(la):
abf ima 50 KS više, budimo realni, nemoj ke**** :D

jest al obicni GTI ima opet 15ks vise i garant je taj bio al ga taj jaran ne zna vozit
da si reko da je golf 4 tdi 130ks pa moze oderat obicnog GTI-a
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
Kupi tog Venta i ja ti prodam chip i imas registraciju za 66kw a vozis 83kw

Pu, ***** ti uštede :lol::lol:

Čipujete dizele stare 20 godina sa pređenih pola miliona kilometara...
 
Član
ovo su oni slavski trkaci koji su brzi samo na slavama. cuj nece brzo da vozi a treba da potera.
ima jedna izreka: "boj ne bije svijetlo oružije već boj bije srce u junaka".
racunica je ubaciti dizel iz golfa 4 a skup MK# gti s plinom da se vozi. smjesno majke mi. a toliko ce izgubiti snage na plin da je to ne znatno i valjda ako se kad potrkas trebao bi imat i benzina u rezervaru pa mozes na benzin da potegnes
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
ovo su oni slavski trkaci koji su brzi samo na slavama. cuj nece brzo da vozi a treba da potera.
ima jedna izreka: "boj ne bije svijetlo oružije već boj bije srce u junaka".
racunica je ubaciti dizel iz golfa 4 a skup MK# gti s plinom da se vozi. smjesno majke mi. a toliko ce izgubiti snage na plin da je to ne znatno i valjda ako se kad potrkas trebao bi imat i benzina u rezervaru pa mozes na benzin da potegnes

Da ti kazem ;)
Za razliku od mojih vrsnjaka 18-19 god nisam onaj koji divlja po gradu ali volim kad je pravac da potjeram.Ako se treba nesto desit nek se desi meni a ne nekom u gradu mojom krivicom..
Prvo, trazim TDI motor a ne GTI da se razumijemo . Bio sam svjedok kad momak sa trojkom GTI nista nije mogao TDI-u 74 kw ,Ti vjerovao ne vjerovao sve mi jedno ;)

GreenDevil je napisao(la):
ma dzabe se mi prepiremo, nema ovaj ni vozacke :lol::lol:
Malo citaj ;)


Koliko sam shvatio turbina se moze promijenit, ili u drugom slucaju motor ..
Moze lock da se ne prepiremo
 
BHT Ovisnik
kralju,il GTI nije ispravan i sl. ili je mozda obicni 90ks, a ta cvrka jos karavan, sa svojim bivsim volvom od 125ks sam se igrao s tim tdiem... ako ti ugradis kvalitetnu instalaciju, sekv. plin, ne osjetis nista,ja na svojih 200ks imam plin i nema razlike nikakve,osim ako normalno bude los plin,kao sto bude i los benzin, a nemoze nista zamjeniti zvuk benzinca,jos ti dođe i jeftinija voznja nego sa tim TDI-em,a jeftinije i odrzavanje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top