promjena felgi

promjena felgi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Radi se o tome da planiram preći sa guma 195/65/15 na 195/50/16 pa me zanima dali je to pametan potez?
Po nekim kalkulatorima guma smanjenje promjera je više od 5% u odnosu na stare 15" felge. Pa dali će to stvarno imati velikog utjecaja na potrošnju i ovjes kao što čitam po forumima??:icon_question:
ipak se radi o "malo" starijem autu pa ne želim da trpi, ni on ni ja:icon_biggrin:
 
Član
sto se tice udobnosti nece se bas nesto specijalno promjeniti al ce ti sigurno bit velika rupa izmedju blatobrana i gume bolje 195 ili 205 55
 
Član
arminnn je napisao(la):
sto se tice udobnosti nece se bas nesto specijalno promjeniti al ce ti sigurno bit velika rupa izmedju blatobrana i gume bolje 195 ili 205 55

misliš da će ta 33mm manje tako upadljivo izgledati? a znam da je bolje 55 ali felge dolaze sa tim gumama pa sam mislio uzeti onako za prvu ruku barem...:icon_rolleyes:
 
Član
pa nije ni malo 33mm pogledaj u garazi Ostala vozla moju temu pa ces vidjeti razliku. ima rijesenje za to da ga spustis onda gubis na udobnosti al na ljepoti dosta dobijas:D Sretno
 
Član
edoze je napisao(la):
kupi,spusti,rijeseno;)
koje je auto u pitanju:icon_confused:

znači tako jednostavno?:icon_biggrin:
auto je audi 80 b4

arminnn je napisao(la):
pa nije ni malo 33mm pogledaj u garazi Ostala vozla moju temu pa ces vidjeti razliku. ima rijesenje za to da ga spustis onda gubis na udobnosti al na ljepoti dosta dobijas:D Sretno

a znam ali ne bi ga zasad spuštao. koliko se spusti na gumama, spusti:123:
a i tako će mi vjerovatno dosta drndati...
 
Uzmi dizalicu i podigni auto 33mm i vidjet ces kolika je rupa izmedju tocka i blatobrana..... ogromno....
 
Legend
ma ne mora znacit da ce ti se auto bas toliko dici.. sve je to relativno.. kak god auto ce se sigurno dic, najbolje bi ti bilo da uzmes od nekog 195 50 r16 i stavis na auto pa vidis, najbolje je tako ..

ja kad sam presao sa 195 45 r15 na 185 55 r14 auto se spustilo bar nekih 2cm, garantujem, a nigdje racunice..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top