projekt bmw E34

projekt bmw E34

pozdrav drustvo imam jedno pitanje za sve kolektivno!!Naime..hocu da kupim BMW-a E34 2.0 24v dal neko ima iskustva sa tim autom,kakav je sa potrosnjom odrzavanje itd..i naravno u planu je da se sredi koliko se mogne posto je ,,plitak dzep,, :D jbg al nadam se da ce biti bolje :D svaki savjet i komentar je dobro dosao..
 
Dobar auto,osim ako kupis nekog krsa koji ce te ukopati skroz.Bolje ti je uzeti 2.5 24v jer trose skoro isto(tako kazu bmw-isti), a ide dosta bolje.Mada je registracija skuplja nesto :) .
 
pa znas kako ovaj sto hocu uzmem i nije krsina...mada ima nekih sitnijih ulaganja,bitno mi je da je mehanicki bezprekoran...imam sad E30 al hocu E34 zato sto mi se to auto svidja jos iz djecackih dana...i moraaammm ga imati :D
 
Član
Prijatelj u e36 ima taj motor dvije godine vec, dosada nije imao nikakvih kvarova, dobri su motori, izdrzljivi, barem sto se njegovog tice, redovan servis i dobar :) Potrosnja je slicna ko u 2.5 12v :D ~8l normalne voznje
 
Član
Projekat koji vredi pratiti.

Kao sto je vec receno, ako ti nije problem skuplja registracija uzmi 2.5 2.4v. Razlika u ubrzanju, konacnoj brzini i svemu je vredna toga, a potrosnja je veoma slicna.

U obadva motora normalne voznje ne bi smjelo trositi previse, relativno lako auto za motor koji ima snage da se vise nego lako bori s tim.
Sto se tice odrzavanja bmw-a, dijelovi nisu jeftini al su veoma zahvalni i isplativi.
Ja sam imao 2.8 e39, niko mi nije vjerovao kada sam ja govorio da stroge gradske voznje uzima 11l.. negdje oko 100k km je taj bmw presao za dvije godine, sto po Hrvatskoj sto po bih a u njega je ukupno ulozeno oko 500km.

Filteri, ulje ono standardno i samo jednom promjena prednjih pakni.

Auto skoro 2tone, al i 164kw (ak se dobro sjecam) pa ih nije nesto i osjetio.
 
Član
prije da je 146 kW nego 164 :)
Zato je i bila ona zagrada, nisam bio bas siguran u tacnu cifru jbg.ono cega se sjecam je onaj osjecaj u voznji i ono brujanje motora dok ubrzava.

Od malena me je izgled i zvuk bmwa odusevljavao, ta e39tka mi je ispunila djecacke snove, nikada necu prezaliti sto sam se resio tog auta zbog finansija.
 
Član
Sto se tice bmw e34 2.0 ,imaju meni se cini dve verzije od 130konja i 150konja,ti nadji ovu drugu. Inace su ti motori dosta dobri i veoma zahvalni,samo sto je potrosnja velika,tj ista kao kod 3.0 motora,sa vise konja. ALi su se najbolje pokazali od svih tih benzinskih motora. Bar tako kazu majstori i odredjeni fanatici bimera . I nisu skupi za odrzavanje,meni veci problem su ruke majstora,koji za bilo sta hoce da ogule kad ugledaju bimera. Mada cast izuzetcima. Ti motori se slabo sta i kvare. I pri kupovini obavezno digni auto na dizalicu,da pregledas da nije otisao rame ,ili slicno,ako i curenje ulja.. Veoma bitno po meni je da ispitaas i menjac i dif.. Sve najbolje u kupovini. Jednom sednes u bimera zauvek bimer :D. A sto se tice potrosnje,,po meni nisu nesto sad ekstremni potrosaci.. Najbitniji faktor kod potrosnje je tezina noge i stopala :DD.. Ali dzaba opet neces zaliti i da ti trosi 15 litara,kad osetis zvuk i ubrzanja,vredan je svake marke..
 
Od 130ks tj. 12v su jako rijetki. To je preslabo za 5icu. :)

evo malo usporedbe mjerenja, dok su bili aktualni modeli

Slika 1.jpg
Slika 2.jpg
 
Poslednja izmena:
ee hvala drugari,na savjetima...ovaj sto ZELIM da uzmem je 2.0 24v 150 KS...mene potrosnja nezanima kad auto moze da ide....a kad on trosi a nece da ide...to treba odma da gori u paklu :D naravno bice i slika kad uzmem...nadam se uskoro...cekam neki novac :D
 
Član
ee hvala drugari,na savjetima...ovaj sto ZELIM da uzmem je 2.0 24v 150 KS...mene potrosnja nezanima kad auto moze da ide....a kad on trosi a nece da ide...to treba odma da gori u paklu :D naravno bice i slika kad uzmem...nadam se uskoro...cekam neki novac :D
Pa upravo M50B20 to radi , puno zuji , malo meda daje...
 
Član
Ganjaj 2.5 litra masinu, ista potrosnja, ogromna razlika u performansama...12v masina je isto ok, al je 24v puno zivlji... 12v motor se radje vrti al 24v povlaci i iz nižih obrtaja....otprilike je ista stvar i sa 2.0, jedinoje 12v slab za peticu
 
Član
M50 je mnogo bolji od M20, samo to gledaj. Ove price da 2.8 u e39 stroge gradske uzme 11l ne piju vodu, budi spreman da finu potrosnju. Moj je M50 (karavan) je trosio 11-17l plina (sekvent), benzina nesto manje. Motor kao motor jako izdrzljiv , moj kap ulja nije trosio sa x km na satu.
 
Top