Proizvodi za dresing motora

Proizvodi za dresing motora

Član
Gdje se u Sarajevu mogu kupiti proizvodi za dresing i detailing motora? Moze slobodno i preporuka za neki proizvod.
 
Član
Najbolje ti je očistiti motorni prostor nekim apc-om ili degraeser-om (odmascivacem) i onda ga zastititi dreassingom, najbolje dreassingom na vodenoj bazi (jer ipak se tu razvijaju velike temperature) kao što je npr. CarPro Pearl... Za kupovinu neka neko drugi napiše ako zna jer ja stvarno ne znam gdje bi se to moglo kupiti u SA...
 
Član
Imaš dosta "engine cleanera-a" mozes sa njima,a za dreassing dosta ljudi koristi silikonski sprej. Ja kad skupim hrabrosti da ga operem (sve mislim nesto ce crknut) kupio sam od arexons-a engine cleaner, a dreassing bi radio sa Mafra diamond plast four..
 
Član
Ne znam zašto moraš skupljati hrabrosti, nema se tu sta zeznuti pogotovo ako je novije auto i još dizel... I ipak nebi preporučio korištenje dressinga na bazi silikona jer previše privlače prašinu.
 
Član
Znači, samo da zaštitim usis,ECU i visokotlačinm peračom sa određene udaljenosti i nemam se čega bojati?..Mercedes w169 180CDI ...
 
Član
Tačno tako kao sto si rekao i nemaš se čega bojati... Da ne govorim koliko sam na tuđim autima prao motorne prostore, svoj w210 svakih mjesec-dva perem motorni prostor i nikad nista...
 
Super Moderator
ma kakva hrdja nema nista. sta ce pohrdjati? imbus saraf koji drzi plastiku motora? ja nista ne zastitim, samo operem i nikad problema nije bilo
 
Član
Imam neku fobiju od pranja motora, od kad je stari oprao jednom motor opela omege 2.0 benz. Od tad vise nije upalila. Mada majstori kazu da je drugo nesto stvaralo problem, al jbg do momenta pranja je radila. Sad kako god, mene strah o_O
 
kod mene u knjizici od auta pise za je zabranjeno prati motor (hjundai ix35 benzin 2011 godiste), vjerovatno radi milion senzora koje ima da ne bi gdje bio spoj....
 
Član
Ja planiram da za prvo pranje motora odvezem auto u praonicu, jer mi je motorni prostor jako zapusten i mastan od ulja. Da se bez veze ne patim, a i nemam perac sa visokim pritiskom. Poslije bi se to lako odrzavalo po potrebi sa spuzvom i slaufom.
Da li se ova dva navedena sredstva (CarPro Pearl i MaFra Diamond Plast Four) mogu koristiti za sve dijelove na motoru (metalni dijelovi, blok, gumena crijeva, plastike), jer bih zelio zastiti sve sto se zastiti moze od prljavstine i prasine.
 
Član
CarPro i MaFra su samo za plastike i gume, a imaš npr. Od Meguiars-a Engine Dressing, on ti zaštićuje sve što je pod haubom, od plastike do zeljeza :)
 
Super Moderator
dobro, benzin je malo osjetljiviji na to pranje i dobro bi bilo zastititi neke stvari i poslije iskopcati kablove recimo i ostaviti na suncu da se susi
i dizeli su puni senzora al nista mu se ne desi :)
slaufom vec nemoj prati jer se tako zadrzava voda, a masinom ne, jer ima velik pritisak
 
Član
Ma miniwashom se može prati motor samo da se pištolj odmakne 30ak cm da nema prejak pritisak...
 
Top