program za podesavanje 5.1 ????

program za podesavanje 5.1 ????

podigao novi sistem,imao program na starom al' blage veze nemam koji je bio,zaboravio sam....stvar je u tome da imam 5.1 ozvucenje, 3 kabla kopcao na PC sa pojacala,prako tog programa sam gledao gdje koji kabal trebam ubosti da bi radili svi zvucnici (prednji,zadnji,centralni) ...to mi je bitno...u programu bilo stimanje bassa ..karaoke pa ono teatar,sala,pod vodom itd..da je jasnije...he koji li je ...???
 
zavisno od modela zvucne tako ide i aplikacija, najcesce je Realtek HD Audio driver, u sklopu njega ide i Realtek HD Manager koji ima tu mogucnost.....
Takodje moze biti i VIA, Sound Max i jos par njih, tako da prvo provjeri koja ti je zvucna, pa onda nadji i aplikaciju ;)
 
http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=1&subCatID=206&prodID=4857&prodName=Sound%20Blaster%20Live!&subCatName=Live!&CatName=Sound+Blaster&VARSET=prodfaq:pRODFAQ_4857,VARSET=CategoryID:1
 
Član
Ako mogu samo da se ovdje donavezem nadam se da ne smeta imam instaliran Realtek HD Manager, dakle originalan za postojecu audio karticu, ali nikad mi nerade svi zvucnici iako je podeseno 5+1, samo jedan ili dva zvucnika, a svi su ispravni.Bass apsolutno nikad.
Nadam se da mi moze neko pomoci.
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
5.1 sistem moras prikljuciti sa minimalno 3 kabla banana - chinch a ne samo jednim kablom ;)

Imam 3 džeka koji idu u karticu i uključena su sva tri(zeleni,crni i narandžasti)
i kartice idu u pojacalo koje je ujedno u ovom vufercicu
a onda se stekaju cincevi iz pojacala na 5 zvucnika
al ne fercera kako treba
 
Top