Problem sa xenonima !!!

Problem sa xenonima !!!

Član
Pozdravljam.

Ako mi neko može pomoći bio bih zahvalan.

Naime uzeo sam neke "xenone" kineske mada sve je to kinesko i oni od 100,00 i oni od 500,00. Problem je sto evo vec 3 balasta mijenjam. Dok radi samo jedan xenon pali se bez problema. Kad su oba prikopcana nekad se upale odma, nekad ne, i tako nakon par dana jedan balast obavezno crkne. Premjestao sam sijalice, balaste ali ne vidim neku logiku po kojoj se to desava...
Dobio sam nov balast (treci) i volio bi da bar ovaj potraje :)

Predlazu mi da izvucem + i - direktno sa akumulatora, da spojim farove zajedno, stavim osigurac i relej i navodno tako rijesim problem.

Sta Vi mislite o tome ???
 
Član
mirza82 je napisao(la):
Pozdravljam.

Ako mi neko može pomoći bio bih zahvalan.

Naime uzeo sam neke "xenone" kineske mada sve je to kinesko i oni od 100,00 i oni od 500,00. Problem je sto evo vec 3 balasta mijenjam. Dok radi samo jedan xenon pali se bez problema. Kad su oba prikopcana nekad se upale odma, nekad ne, i tako nakon par dana jedan balast obavezno crkne. Premjestao sam sijalice, balaste ali ne vidim neku logiku po kojoj se to desava...
Dobio sam nov balast (treci) i volio bi da bar ovaj potraje :)

Predlazu mi da izvucem + i - direktno sa akumulatora, da spojim farove zajedno, stavim osigurac i relej i navodno tako rijesim problem.

Sta Vi mislite o tome ???

Samo - dovuci sa aku. Na crnu zicu na balastu. + ti ne treba dovoditi koristi onaj fabricki
Ocito ti je masa na faru losa
 
Član
kao sto rece emirEX i ja pikam na to da ti nisu kontakti dovoljno dobri:icon_rolleyes:
 
Član
Hvala Vam to cu i uraditi, sto se tice mase.
A u pitanju je H1 sijalica, vozilo je Audi A6 1996 sa socivima u faru.
 
Član
Pozdrav.

Uradio sam sledeće kod druga koji je inace auto elektricar.
- direktno smo nakacili + i stavili osigurac, proveli do farova nakacili na relej,
dodali masu direktno na relej (kvalitetnu), nakacili + i - sa fara da pali preko
prekidaca regularno i nakacili na tu instalaciju drugi far.

Sad kad upalim farove nekad bljesne nekad ne, i tako 5-6 puta dok se upale.
Primjetio sam da se prije upale kad samo ukljucim kontakt nego kad upalim vozilo.
Jedino sto je sad bolje u odnosu na prije je da mi bar balasti ne crkavaju zahvaljujuci releju.

Imal ko kavu ideju.
 
Član
ja sam imao problem sa jednom sijalicom na xenonu , nekoliko puta morao paliti, a nekad se znalo desiti u voznji da se ugasi sama od sebe.. mjesec-dva i nakraju je crkla skroz, jel samo jedna sijalica pravi problem ili obadvije ?
 
Član
Ma mislim da mi je akumulator uredu. Ima dovoljno tekucine, nije osjetio nesto pretjerano zimu s obzirom da se nalazi ispod zadnje klupe, pali bez problema, a sto se tice sijalica kad se upale rade bez problema i generalno ne pale obje iz prve.
 
Član
Jbg. ja sam htjeo da ugradim Xenon, ali gdje god da sam se posavjetovao ili gledao(kod komsija, drugova....) stalno neki problemi sa Xenon svjetlima, uglavnom gore navedeni problemi.:icon_sad:
Sad odustao sam definitivno, kad vidim da neferceraju kako valja. Akumulator nije sigurno(ja barem mislim tako) jer masa ljudi ima taj problem, nemoguce da je svima aku. vrisnuo.
Sad(ja neznam) da li neko ima bas dobar kit Xenona da prodaje, na koji imas dobru garanciju i da rade jbg. makar dvije godine ok.:icon_confused:
 
Član
ima i nas kojima xenoni rade bez problema. ja sam imao problema sa prvim parom sijalica radi lose mase i odradio masu novu na farovima i evo godinu i malo jace radi sve bez problema
 
Poštovani,
Kupio sam Xenon farove za svoje auto, Focus Mk1 2004 godište, ispolirao sam ih i ugradio kineske balaste i sijalice H7. Od samog početka osvjetljenje je jako loše, u nočnom režimu obavezno moram duga svjetla upaliti. Kolega, koji je automehaničar je pogledao sočiva i kaže da nisu izgorila.

Molim za savjet kako riješiti problem.

Unaprijed hvala,
Haris
 

Prilozi

  • 20190828_150310.jpg
    20190828_150310.jpg
    390,4 KB · Pregleda: 17
  • 20190828_130342.jpg
    20190828_130342.jpg
    498,6 KB · Pregleda: 17
Član
Pozdrav.

Uradio sam sledeće kod druga koji je inace auto elektricar.
- direktno smo nakacili + i stavili osigurac, proveli do farova nakacili na relej,
dodali masu direktno na relej (kvalitetnu), nakacili + i - sa fara da pali preko
prekidaca regularno i nakacili na tu instalaciju drugi far.

Sad kad upalim farove nekad bljesne nekad ne, i tako 5-6 puta dok se upale.
Primjetio sam da se prije upale kad samo ukljucim kontakt nego kad upalim vozilo.
Jedino sto je sad bolje u odnosu na prije je da mi bar balasti ne crkavaju zahvaljujuci releju.

Imal ko kavu ideju.


Imali smo sličan problem, problem je bio u el. instalaciji. I svaki problem takve vrste se može riješiti, uglavnom je neka "sitnica"



- provjeri masu, kvalitetniji osigurač, pokušaj sa 35W balastima i drugim sijalicama
 
Top