Problem sa snagom

Problem sa snagom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav raja!

E ovako vozim Audi 80 1.8 benzin/plin 91g. imam problem sa vucom nedavno sam radio karburator tj. čišćenje istog medjutim auto NE IDE kao prije.

Imam osjecaj kao da sam izgubio 20KS, broj obrtaja raste al nema ubrzanja.
Ja mislim da mi ne pravi dobru smjesu BENZIN/ZRAK ono lajički.

Volio bi ako mi neko moze preporuciti nekog majstora a da nije onaj u Lukavici pa da ga prikopca na comp i izvuce max. iz motora.

Svaki savjet je dobro dosao hvala unaprijed.
 
Član
CELO je napisao(la):
Pozdrav raja!

E ovako vozim Audi 80 1.8 benzin/plin 91g. imam problem sa vucom nedavno sam radio karburator tj. čišćenje istog medjutim auto NE IDE kao prije.

Imam osjecaj kao da sam izgubio 20KS, broj obrtaja raste al nema ubrzanja.
Ja mislim da mi ne pravi dobru smjesu BENZIN/ZRAK ono lajički.

Volio bi ako mi neko moze preporuciti nekog majstora a da nije onaj u Lukavici pa da ga prikopca na comp i izvuce max. iz motora.

Svaki savjet je dobro dosao hvala unaprijed.

033 469 451
nazovi i dogovori se sa cikom
dok sam vozio na carbove on mi je to uvijek uredno radio,onaj u lukavici pojma nema!
 
Član
Ja nesto licno ne vjerujem u te karbove ili karbstelovanje...Po meni se to ne dira...Jer se nikad ne moze ustelovat kao prije...Da ti nije slucajno okrecao razvodnik paljenja? Ako jest, pokusaj ga sam okrenuti pa vidi...I kako auto radi naleru jel variraju obrtaji i slicno ?
 
Član
Problem rijesen svojim rukama :cool:

BTW popravljam karburatore i stimam smjesu :D

Moze lock!
 
kako si rijesio problem??
meni taj slavko radio kerburator 5 puta i sad odjednom trosi 20 tacno,pomagaj!!:icon_cry:
 
Član
nebi da se mijesam u temu al sta je tebi taj slavko uradio pa da ti trosi 20 litara i koji ti je karbas imama ti ja brosure skoro od svih piburgovih karbasa pa ako ti sta treba javi se na pm
 
otkuho ga 5 puta i sve sredio i mjerili potrosnju zadnji put,on nasuo u flasu 1 l goriva i potrosio o,7 l na 10 km,a poslije meni trosi 10,11 a sad preko noci 20 tacno
 
Član
imam i ja isti problem, šta da radim, golf 3 1.8 benzin, išo prije ko raketa, malo trošio, a sad ko usrana baba se vuče i troši nenormalno :icon_question:
 
Član
i meni je isto bilo ljudi trosi a ne ide...... ko baba je bio........
sve je u smjesi!!!

Uradio sam slijedece:

Motor zagrijao na radnu temperaturu dok se ne upali ventilator na hladnjaku,
parkirao auto na ravno upaljenog naravno.
Postoje dva sarafa na karbu jedan je za SMJESU a drugi REGULACIJA U LERU(saraf sa oprugom).
Saraf sa oprugom odvrtati i spustiti broj obrtaja motora na minimalu tolko nisko samo sto se ne ugasi (motor ce se tresti ko lud).
E sad drugim sarafom trazit najmirniji rad motora na toliko niskim obrtajima.
Odvrtanjem sarafa povecava se smjesa BENZIN/ZRAK zavrtanjem se smanjuje. Kad nadjete taj NAJMIRNIJI rad motora opet odvrnete saraf sa oprugom nastelujete broj obrtaja i vozi brate.

Mogu reci kad sam kod sebe spustio broj obrtaja mislio sam da ce mi motor ispasti sa nosaca kad sam poceo okretat saraf za smjesu tamo vamo primjetio sam drasticne promjene.Motor je saptao jbt. Vratio obrtaje i to je to. Naspem 20KM prije sam mogao preci punih 80Km opet sam nasuo tolko presao 95Km i ima jos za 50 da ga hebes :icon_biggrin:

Nadam se da sam pomogao makar nesto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top