Problem sa rikverc kamerom, samo dok auto radi

Problem sa rikverc kamerom, samo dok auto radi

Član
pozz svima
imam problem sa rikverc kamerom, dok je auto ugašen sve funskcionise, kad se upali motor onda po displeju lete neke linije . pozadi je kamera i onaj mali vrag sto bežično salje sliku , struju sam uzeo sa rivkerc svjetla, monitor je naprijed , plus za monitor sam doveo od zadnjeg rivkerc svjetla, zavuko zicu kroz krovni keder a minus za monitor sam uzeo sa krovnog osvjetljenja.
ima li ko rješenje za ovo, moslim da je ovo isti slučaj i sa onim sto ljudi imaju problem sa muzikom pa ono cuju zviždanje na zvučnicima u ritmu motora
 
Član
Mislim da je problem u oscilovanju napona, nedovoljno stabilan napon, pa se po displeju stvara tzv. "bijeli sum" , dovedi direktno napon sa akumulatora i vidi sta ce se desiti. (teoretski bi trebalo biti OK). :D
 
Član
dobro nisi planuo do sada.
gdje si vidio da se napajanje dovodi sa rikverc svjetla?
napajanje uzimas sa centrale (ziva struja) a ne sa potrošača kao što su sijalice i sl.
 
Član
Ne treba mi kamera koja ce non stop radit, kako inace da je spojim da se pali samo na voznju unazad
 
Član
Pa valjda ima na kameri sema. I na semi bi trebalo da stoji da treba da ima stabilni napon kad das kontakt i napon koji ce njoj davati impuls da se pokrene.
 
Član
dobro nisi planuo do sada.
gdje si vidio da se napajanje dovodi sa rikverc svjetla?
napajanje uzimas sa centrale (ziva struja) a ne sa potrošača kao što su sijalice i sl.

Sto, neki dan na jednom pezou ecu poludio i nekad se desi da ne salje struju na pumpu i nece da upali, posto je musteriji skupo da se rijesi sjetio se covjek, kaze dovescu ja na pumpu plus sa kratkih svjetala i rijesen problem :D
 
Član
Cuj planut sto sam se nakacio sa 7w na instalaciju od zadnjih rikverc svjetala, kad bi se tako releji redali trebao bi i kastofon na relej ici.
 
Član
Cuj planut sto sam se nakacio sa 7w na instalaciju od zadnjih rikverc svjetala, kad bi se tako releji redali trebao bi i kastofon na relej ici.
Dzenii pitao si za rješenje, ja sam ti dao odgovor zbog cega se stvara problem i kako se može rješiti sa relejom.. Pa ako vec imas adekvatno rjesenje, sto onda i pitas.
 
Član
Eto nakon nekog vremena uzeo 7" dvd player i novu kameru, isti problem, treperi na kontaktu, kad se upali auto nakon par sekundi skroz ugasi kameru, onda sam se odlucio na reley , sve po ps-u slozio, sad frecera pravo
 
Član
Sto, neki dan na jednom pezou ecu poludio i nekad se desi da ne salje struju na pumpu i nece da upali, posto je musteriji skupo da se rijesi sjetio se covjek, kaze dovescu ja na pumpu plus sa kratkih svjetala i rijesen problem :D
to je pametno rješenje, neće mu policija nikad napisat kaznu za svjetla :D
 
Top