Problem sa pojačalom

Problem sa pojačalom

Član
Pozdrav svima !!!
Imam jedan probem. Naime, nabavio sam pojacalo marke Signat RAM 3 MKII oko 600 W
Skopcao sam ga trebalo bi bit uredu.
1 + kabal direktno na klemu
2. - kabal na sasiju za saraf
3. Činč kabal ja mislim tako se zove koj ide u mp3 player onaj crveni i bijeli
4. Kabal koji regulise da se pojacalo pali kad i mp3 player
5. I na kraju zvicnike

E sad pojaclo se upali ( upali se zelena lampica ) sto znaci da bi trebbalo bit uredu. Medjutim zvucnik u pocetku samo malo zabruji kao da zaorga. I nakon toga se nista ne cuje i ne desava. Vratim zvucnik na mp3 player sve uredu radi.
Ko pomogne svaka mu cast.
 
jesi dobro skopcao u radio ??
Jesi siguran da je ispravno pojacalo ???
Provjeri cinceve i zicu sto ide iz radia ocigledno to ti ne stima ako je pojacalo ok ...
Ima na forumu i ostalih koji se bave time ako sam ja pogrijesio gdje reci ce ti ....
 
Član
Probao sam sve ali isto
Da ispravno je
Moze bit da cincevi nisu uredu jer je na jednom mjestu kao nagrizen pa mozda neki prekid
 
Član
Uzmi sebi RCA (cinčeve) za mobitel ili za laptopa što imaju 3.5mm ulaz na sebi. Spoji bilo koji uređaj sa tim RCA i pojačalom i pusti neku pjesmu. Ako ti preko mobitela, laptopa itd pušta signal u pojačalo i na kraju se čuje normalno zvuk na izlazu od pojačala znači da ti je RCA u autu negdje pokvaren. Pozz
 
Član
Problem ti je u cincevima ne dolazi ti sa playera muzika, ili ti na playeru ne rade cinvevi, da imas multimetar mogo bi provjeriti.
 
Član
Nije ni bitno sta je mislio, i dalje je :D ... Elem svi ste poletili na cinceve a niko ne procita:

"Medjutim zvucnik u pocetku samo malo zabruji kao da zaorga."

Ja licno ne znam sta "zaorga" znaci al "zabruji" razumijem. S obzirom na neobzir, meni to vise lici na problem sa pojacalom nego na problem sa cincevima. Doduse mogo bi bit i problem sa RCA izlazima na player-u al to je poprilicno rijetko. Uglavnom negdje nesto bi da zapjeva a ne moze.

Definitivno treba probat tu metodu sto ste mu naveli. Tako ce uklonit moguci problem sa pojacalom a otvorit vrata problemu sa playerom i cincevima.

Pa eto drug, nabavi taj kabal, ako ga vec nemas, i zadaj mu ga. Ako propjeva, pojacalo je ok, ako ne, gledas u nekih 30-50km za popravku (naravno da se uradi kako treba).
 
Top