Problem sa pojacalom...

Problem sa pojacalom...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle, imam neko ?? pojacalo, i problem je kad upalim HU cujem neke smetnje, i sta god da upalim vezano za aku. (tj. skoro sve u autu) "cujem"
paljenje :D neznam kako bih objasnio, npr. kad upalim zmigavce na
zvucnicima cujem tik..tik..tik.. :D
izludjuje me...
 
Član
treba ti filter koji se postavlja na napajanje ispred uredjaja. najprostiji oblik je kondenzator spojen paralelno sa uredjajem. mada imaju vec gotovi tvornicki u tu svrhu a sad gdje ih ima kupiti to ne znam
 
Član
A da li imas smetnje samo na zvucnicima koji su na pojacalu, ili na svim zvucnicima u autu? Ako su samo od pojacalo, vjerovatno imash chincheve koji nisu "zasticeni" ili si provukao ih kroz auto na istu stranu na koju i strujne kablove, te nastaju ti te smetnje. Ako su na svim zvucnicima sumovi, onda kako ti emir rece, trebas filter koji se spoji na napajanje radia.
 
Član
probavao sam cinceve omotati bakarnom i alu folijom... ali ne primjetim razliku...
a svi zvucnici koje imam u autu su spojeni na pojacalo, tako da..
probat cu naci bolji cinc.. pa cu javit...
btw. da li bi pomoglo da stavim manji kabl (duzinu) npr da ide od sjedista do HU?
sad je 4 m, ali mogu smanjiti na nekih 1 m ili
tako nesto...
 
Član
A jebiga, ako je tako, provjeri obavezno i masu pojacala/radia kao i napajanje. Ne bi vjerovao koji se cirkusi znaju stvoriti zbog mase. A ako imas, posudi od koga neki bolji cinc pa probaj.
 
Pozdrav ekipi...
Pitanje?
Radio si spojio na postoječu instalaciju auta ili si vukao direkt od aku.?
Mogući je problem sa postojećom instalacijom, tj. mogučnost lošeg spoja mase ili oksidacije na spojevima,bilo bi pametno provijerit i malo počistit...
U takvim slučajevima dolazi do tih zvukova nevezano da li je uzrok radio ili pojačalo.
 
Član
pa.. radio je spojen na postojecu inst. i dok nisam stavio pojacalo sve je bilo ok..
a pojacalo je direktno na aku.
probao sam - od pojacala spajati na lim auta i direktno na minus aku. ali nista se ne mjenja
danas cu dobiti novi cinc od prijatelja, jer on kaze da nema nikakvih problema...
 
Početnik
ako imas Pioneer headunit, vjerovatno je to razlog, takodje promjeni i RCA kablove...
 
Član
drug sve sto ti treba jest da uzmes originalne OFC RCA kablove i da ih provuces kroz auto sa suprotne strane od + kabla, a minus zavrni negdje u gepeku tako da je sto blize pojacalu.znam posto sam i ja imo taj problem jos dok sam clia vozo i elektricar "papac" iz Zivinica mi je tako uradio i odtad nemam nikakvih problema sa tim iritirajucim zvukovima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top