problem sa pistoljem za farbanje (sata) potrebna hitna pomoc.

problem sa pistoljem za farbanje (sata) potrebna hitna pomoc.

Član
owako moj cale kupio je original SATIN pistolj za farbanje posto se time bavi, autolimar i farbar je. platio ga je pre 4god 450e. celo wreme je super radio i u zadnje wreme je poceo da prawi limunowu koru, ma sta god radio sa njim da steluje. Bio je na serwisu u sati oni su ga kao poprawili i dalje prawi sitnu limunowu kora koja netreba toliko da se widi. znate li mozda koji je problem i jel ima spasa? :icon_question:
hvala unapred
 
Član
nije to to do sprice najvjerovatnije sto Aldin kaze izprazni imas vode u kompresoru i nije ti dobar pritisak kompresora, ili preslab ili prejak, probaj nek ti neko prati pritisak a ti spricaj na konstantna 4 bara pa vidi hoce li ostvljat
P.S skidas li diznu naprijed kad peres spricu, mozda ti ostane prasine ili dlakica i ne da da izbacuje dovoljan pritisak?
 
Član
Odnesi negdje drugo svoj pistolj, a donesi kod sebe drugi pa ces onda tacno znati da li je kopresor ili pistolj u pitanju pa onda rjesavaj dalje.
 
Član
ovako, kompresor je malo stariji, a ima malo problem sa pritiskom, nema uwek konstantan pritisak...ipakk je do toga, a sto se tice pranja pistolja, pistolj se ceo rasklapa i pere se, samo sto se ne wadi igla. cenite da je problem do kompresora? on uwek ima pritisak preko 4-5 bara, a pritisak ga po malo zeza, nema uwek konstantan. ima jos nesto zaborawio sam da kazem, imamo neki piskolj znj klase, sa njim je probao da farba i on super, ne prawi limunowu koru. :/
 
Član
Moze ti biti do:
Slabog pritiska zraka
zacepljenost dizne
velika dizna je najcesci uzrocnik kad boja ispada kao narandzina kora i isto tako uzrocnik moze biti salb pritisak kompresora
zacepljeni kanalici zraka
losa podloga
itd
Naspes nitra u nju i vidi kako baca maglu dali fino ili prekida i isto tako pogledaj kako raspia lepeza boju, a to mozes vidjeti preko nitra.

Koliko mm ti je dizna??? ako je 1 mm do 1.3 mm i ako ima pritisak od 4.5 do 5.5-6 bara kompresor nebi nikako mogla ostajati tako "grbava" boja, ali opet trebas pogledati boju koju bacas na kojem se pritisku baca i koliko mm diza je potrebna za tu boju.
 
Član
Usput da i ja pitam, s kojim promjerom dizne je najbolje uzeti spricu ja je koristim za farbanje proizvode od drveta povremeno nesto se ofarba i auto lakom?!

Ne znam koja je dizna na ovoj koju imam al je moram zamijenit vec je dotrajala,iso da kupim novu nisam se mogo odlucit sa kojim promjerom dizne da uzmem,a prodavac neme veze o tome da objasni sta :D
 
fantom92 je napisao(la):
ovako, kompresor je malo stariji, a ima malo problem sa pritiskom, nema uwek konstantan pritisak...ipakk je do toga, a sto se tice pranja pistolja, pistolj se ceo rasklapa i pere se, samo sto se ne wadi igla. cenite da je problem do kompresora? on uwek ima pritisak preko 4-5 bara, a pritisak ga po malo zeza, nema uwek konstantan. ima jos nesto zaborawio sam da kazem, imamo neki piskolj znj klase, sa njim je probao da farba i on super, ne prawi limunowu koru. :/

kupis regulator pritiska zraka,ima ga svaki vulkanizerski servis radi pistolja,masina itd (pistolj radi max. na 6 bari,jaci pritisak podere krila itd..)
evo ga ovdje
http://www.shrani.si/f/3I/43/2uTYDosY/kompresor3.jpg
 
Član
adi187 je napisao(la):
Usput da i ja pitam, s kojim promjerom dizne je najbolje uzeti spricu ja je koristim za farbanje proizvode od drveta povremeno nesto se ofarba i auto lakom?!

Ne znam koja je dizna na ovoj koju imam al je moram zamijenit vec je dotrajala,iso da kupim novu nisam se mogo odlucit sa kojim promjerom dizne da uzmem,a prodavac neme veze o tome da objasni sta :D

zavisi od laka do laka koju diznu zahtjevaju ali za auto lak pretezno ide 1.3mm dizna sto ides manju diznu to ti bolje lak isada. Uzmes 1.2mm ili 1.3mm i to je to, a ja mislim ako ti je standardna sprica i nije neka skuplja da je onda 1.3 mm na njoj, i pise ti naprijed koliko je mm dizna...
 
Trebam savjet! kupio sam Špricu, bila je oko 700 kn, dobro je farbala, ali danas mi je počela vraćati zrak u posudu za boju, izbije poklopac van i boja strca posvuda, jel ima spasa??
 
Član
Trebam savjet! kupio sam Špricu, bila je oko 700 kn, dobro je farbala, ali danas mi je počela vraćati zrak u posudu za boju, izbije poklopac van i boja strca posvuda, jel ima spasa??
nije ti dobro sprica oprana. Moras je svu rastaviti i pokiseli je u nitro razredjivac i neka prenoci i onda sve kanalice sa kistom dobro isperi i ispusi zrakom (NIPOSTO IGLAMA ILI ZICAMA NE GURAJ U KANALICE ILI RUPICE NA DIZNI) i kad sve fino isperes i operes onda uzmi 2000 vodeni i 2500 i ispoliraj iglu i kad to sve odradis ima da sprica opet kao nova :) to se meni desavalo kad sam kupovao prije polovne sprice ili svoju operem ali ne dovoljno pa pocne malo kao frtaljati i onda kad je dobro operem kako sam gore opisao poslije toga sprica kao nova opet :)
 
Top