Problem sa paljenjem-Seat Ibiza 6K2

Problem sa paljenjem-Seat Ibiza 6K2

Juce udjem u garazu, otkljucam auto i udjem normala. ubacim kljuc u bravu, okrenem kontakt. Popale se normalno sve kontakt lampice i ugase se. I ja krenem normalno da upalim kada se zacu samo nesto cak i ponavlja se svakih 3 sekunde mozda. Vratim kljuc i opet sve ponovim i upali drugi put. I sinoc sam palio auto opet nekoliko puta sve normalno. Jutros krenem i upali normalno sve, vratim se maloprije kuci i ostavim je pred garazom, i kasnije opet nesto izlazio opet problem kao juce., ali je opet upalila drugi put. Znaci ne desava se svaki put nego samo nekada. Majstor mi kaze moze biti umetak brave ili alnaser. Eh ako je neko imao slican ili isti problem volio bi da mi kaze. Kleme na akumulatoru sam provjerio, sve kablove i sve je ok.Hvala svima koji pomognu.
 

IGY

Član
ulozak brave 99% a moze biti i bendex na alnaseru, probaj kad se to desi da udaris alnaser necim da ga odljepi...
ili zovni ismu nek ti fino pregleda sve ;)
 
Član
pogase se kontrolne lampice ili sve na tabli? ako cakce dok drzis kljuc u polozaju za anlasovanje onda ili je doticni, ili eventualno kablovi koji vode do njega
 
Član
"CAK" je obično kad odljepi automat na alnaseru...
"BENDEX" je kad alnaser ostane da zuji posle paljenja...
"ČETKICE" kad alnaser zakoči (zaškripi) prilikom paljenja...
 
Član
moj predlog provjeri akumulator pod opterecenjam u nekom od servisa, fino prikopcaju na aparat i izadje racun ko iz supermarketa =)
 
Član
@ igy ja sma imao problem s polom prije 5-6 mjeeci isti simptomi aku. nije drzao napon, ja ga premjerim ok sve, medjutim pod opterecenjem se pokazalo drugacije
:icon_exclaim:
 
Član
Ako das kontakt i krenes paliti a samo se cuje tak, tak, onda je moguce da su ti pri kraju cetkice na anlaseru, moze to biti lako, a to mozes vidjeti tako kad se to desi da malo kvrcnes po anlaseru (nekim cekickom ili drvetom) i da probas i ako upali poslije toga onda mogu lako biti cetkice... Moze ti isto biti do akumulatora ako se bas stisaju lampice od akumulatora i ulja kad se to cuje... Ako je do cetkica onda ce ti se to sve cesce i cesce desavati pogotovo kad je vruc motor...
 
nije do akmulatora sigurno. provjereno. samo moze biti ulozak brave ili alnaser...ne desava se svaki put. nekada se desi. i drugi put upali..
 
Član
IGY je napisao(la):
ulozak brave 99% a moze biti i bendex na alnaseru, probaj kad se to desi da udaris alnaser necim da ga odljepi...
ili zovni ismu nek ti fino pregleda sve ;)
Ako cuje cak, i stane, onda je vjerojatno alanser u pitanju, ulozak brave da je otisao nebi mu dao uopce signal i nebi se culo to cak kada krene verglati..
 
Član
meni se tako desavalo na felicii alnaser je bio u pitanju doduse meni se palila lampica, sve se ugasi samo ona (trokutic kao za sva cetri zmigavca) se upali i nema sanse da zavergla mrtav
 
Top