PROBLEM SA MOTOROM!!!

PROBLEM SA MOTOROM!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
drugovi..mercedes mi zaribao naprosto....upitanju je 190 obicni benzin...medutim...srmdi uzasno u njemu i oko njega od goriva....pomjesao mi ulje i benzin....i kad smo iz motora ispustili ulje ulje voda......,i prije toga smo izvadili ono cudo gdje se provjerava da li ima ulje i kad smo pritisli gas ulje ko sa cesme pocelo izljetati......sta moze biti???????????????masjtor kaze motor otiso a durgi pumpa za gorivoO????????????????????????????
 
Član
izbaci to van i ubaci dizlo ili nadji kakav dobar benz na otpadu neisplati se cackati oko toga jer ti stariji mercedesovi benzinci jednostavno NEVALJAJU
 
Član
mora se brate prvo otvoriti to jest skinut glava motora pa tek onda pricat sta je otislo a da je odjednom doslo do toga nije sigurno,morao si ga pregrijat ili se je pregrijo i kad se napravi to prvo provjeri moj ti je savijet da se glava odradi to jest da se odradi hidro test i da se uslajfaju ventili i poravna usput zamijeni karike jer mora se ocistit karter od smjese ulja i vode koja izgleda kao kafa a provjeri i punpu goriva usput nek provjeri stubline da nije koja ciknula ovo ti je zadnja opcija sve ostalo isprobaj pa vidi sta ces
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
izbaci to van i ubaci dizlo ili nadji kakav dobar benz na otpadu neisplati se cackati oko toga jer ti stariji mercedesovi benzinci jednostavno NEVALJAJU

Kolega poprilicno kuzim tu logiku ali gle sa druge strane mozda je opet bolje srediti generalno motor koji ima vec naci "dobar" na otpadu i staviti ga u auto.. dobar moze znaciti bogznasta, a motor kada se sredi znas da si miran.

Zerr je napisao(la):
mora se brate prvo otvoriti to jest skinut glava motora pa tek onda pricat sta je otislo a da je odjednom doslo do toga nije sigurno,morao si ga pregrijat ili se je pregrijo i kad se napravi to prvo provjeri moj ti je savijet da se glava odradi to jest da se odradi hidro test i da se uslajfaju ventili i poravna usput zamijeni karike jer mora se ocistit karter od smjese ulja i vode koja izgleda kao kafa a provjeri i punpu goriva usput nek provjeri stubline da nije koja ciknula ovo ti je zadnja opcija sve ostalo isprobaj pa vidi sta ces

Tako je, bez rastavljanja motora nemas sta gledati. A kada se motor rastavi pregleda se glava i obavezno se poravna, kupe se novi dihtunzi i majstor pregleda sve sta treba od klipova do stublina bregaste i ventila... tek tada ti i sam majstor moze reci nesto konkretno. oko 100KM ti je ispitivanje i ravnanje glave, meni je za sestaka 12v uzeo 90KM Balic d.o.o. Capljina. Lik strasno dobro radi, ima lijepo opremljenu radnju i radi sve strojne obrade vezano za motore. Isto tako bavi se i proizvodnjom dihtunga. Nemam sada broj ali pogledam danas pa ako bude trebalo sibnem ga ovdje..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top