Problem sa motorom

Problem sa motorom

E ovako pre svega hvala svima unapred. Imam problem sa autom u pitanju je citroen zx 1.6 i , da krenem od pocetka prvo je auto krenulo da izbacuje vodu iz posude ,hladnjak nije bio ostecen termostat je bio star godinu dana nebitno ugl... zamenio sam termostat nasuo sam antifriz sredio vazduh i opet isto izbacuje vodu iz posude i motor predje 90 stepeni sto je radna temperatura za ovaj auto. Skinuo sam termostat skroz sa vozila sumnjao sam na vodenu pumpu ali ona okrece vodu ili ne , zatim sam proveravao hladnjak da li je zapusen , nije bio zapusen niti je pustao vodu negde. Tako je radio auto bez termostata malo teze se zagrevao motor ali je imao normalan rad medjutim pre neki dan ,kada upalim vozilo krene da trokira kao da radi na 3 klipa sumnjao sam na bobinu ili svecice medjutim sve je okej baca struju vozilo menja zvuk tokom skidanja kablova sa svecica i sve redom, auto kada je hladan radi normalno ima neko pucketanje ispred kao neki lim to je oko kaisa i vodene pumpe znaci kao neko sitno udaranje o lim tome slicno ne znam kako da opisem taj zvuk. Kada se vozilo zagrije skoro do 90 ne mora ni do 90 stepeni sto je radna temperatura auto krene da trokira kao da radi na 3 klipa kao da se gusi kao da ne znam ali se ne gasi nikako znaci nije do goriva niti do pumpe za gorivo.Majstori sumnjaju na dihtung glave ili na vodenu pumpu. Medjutim sinoc sam ostavio auto da se zagrije do 90 i otvorio sam haubu video sam tecnost po alternatoru i tako uglavnom levi deo automobila gde je vodena pumpa kais ,pogledao sam nize curi voda iz hladnjaka i kako se ventilator upalio voda je otisla tamo na alternator i tu kod svecice sumnjam da ta voda mokri svecice pa auto trokira ili ne znam stvarno vise sta da radim sa autom eto ako neko zna neku foru nesto da ne kosta puno posto auto je 97 godiste star je jako i malo ga je korozija uhvatila na pragovima pa ne isplati mi se da dajem 400 eura na popravljanju glave i svega.
I jedno pitanje za strucne ljude da li automobil trokira i gusi se ako je hladnjak ono negde puknut sitno pa kaplje voda.
Hvala svim ljudima koji ce odvojiti vreme za ovaj moj problem
 
Top