Problem sa kazaljkom temperature

Problem sa kazaljkom temperature

Član
Pozdrav ljudi, vidio sam da je bilo ovakvih tema ali nisam nigdje vidio kako su ga rijesili .. Ovako u zadnjih nekoliko mjeseci kazaljka na tabli od temperature vode malo radi malo ne radi a u zadnje vrijeme ne radi uopste ..Ja sam skidao konektore sa table mislio sam mozda se zica otkacila ali nista da li bi mi neko mogao reci u cemu je problem kako ga rijesiti i gdje se on nalazi ..Pozdrav :icon_smile:
 
jesili vadio sat vani ako nisi izvadi ga i imas 3 šerafića sa zadnje strane saata a ta 3 šerafića su ti od cajgera koji pokazuje temperaturu vode moze bit da su tu kontakti malo oxidirali pa da nekad radi nekad ne
a moze biti i na senzoru da ti je i na njemu oxidirali kontakti provjeri to dvoje a za lampicu ti je senzor na boci kod starijih modela a za ove novije nemogu se sjetit uglavnom to ti je negdje oko hladnjaka
 
Član
Meni je problem sto ne znam gdje se nalazi taj davac temperature na motoru , sto se tice lampice s tim nemam problem radi normalno.. Stara je tipa 86-godiste 1.6 dizel
 
Član
evo gdje kako izgleda davac temperatura
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/802/grotefotoe7i6am6i.jpg/]
grotefotoe7i6am6i.jpg
[/URL]

Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Hvaala ti druze nego ja imam jos jedan takav na izlazu iz motora za prednje strane iz cijevi koja ide iz motora u hladnjak pa nzm da li je i on davac temperature sve je isto kao i na onom drugom
:icon_smile:
 
Član
kod mene je ona novija tipa motora, i kod mene je taj drugi što je sa prednje strane motora, znam jer mi je bila otpala ta stopica, pa mi nije pokazivalo temperaturu, ja zamjenio stopicu, i sad radi, znaci ne ovaj kao na slici nego onaj sa prednje strane motora. a izgledaju isto.;)
 
Član
Sve sam pregledao i kada spojim sturuju dirketno na sat nista se ne desava sto znaci da je do sata da li iko zna kako se to na satu moze popraviti...Pozdrav :icon_smile:
 
Član
druze i ja sam imao taj problem samo sto je u mene benzinac 1.3 ali je to vecinom isto pogledaj na termostatu na izlazu te cijevi iz motora imaju dva kontakta ili stopice jedna je od te dvije pogledaj da nije voda dosla do nje ako nije to onda skini sat imas isto tako zabice da se nisu olabavile i tako to mora biti do toga;););).kod mene je bilo do tih stopica nisu drzale na termostatu ali opet ponekad se kazaljka vrati a motor u radnoj temperaturi
 
Član
gore sto si ti objasnili mjesto davaca skini zicu i nasloni je na masu to jest na motor negdje. kad ukljucis kontakt trebala bi kazaljka da ode do kraja na desnu stranu. ako se to desi onda ti je problem sa ampulom.
 
Član
U nedjelju mi se desilo da se zapalio onaj kabal od osvjetljenja unutrasnjosti samo se zadimi od jednom i evo sad vec ova 2 dana sve radi kako treba malo mu duze treba da digne kazaljku ali radi nzm da li ovo ima veze sa kablom mislim da nema ali evo radi i to mi je bitno... Hvala vam svima ;) :cool: :icon_smile:
 
Top