Problem sa II brzinom ?

Problem sa II brzinom ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zdravo , evo da se posavjetujem sa vama , upitanju je Ascona 1986 godina , 1.6d.Problem je sledeci : kad prebacujem iz I u II i iz III u II desava se da zakrci kao da od nesto zapne na mjestu kad treba da ulegne u II brzinu.Imam osjecaj da je vise izrazeno kad je auto hladno. Zvuk je skoro isti onom kad prebacim u bilo koju brzinu a ne pritisnem do kraja kvacilo.
 
Član
Ja sam to isto imao na starom Yugi, otisao mi sinhron brzine (bar su mi tako rekli). To je pojava kod starijih auta pogotovo kod druge brzine jer je u principu jedna od najkoristenijih. Meni je bilo jeftinije zamjeniti komplet mjenjac nego to popravljati jer mi je mjenjac bio nekih 20 KM.
 
Član
Sinhron druge brzine garant, a provjeri i ulje u mjenjacu, ako ga fali, problem ce biti izrazeniji.

No kad naspes ulje ak ga nema, opet nece skroz nestati. Probaj sporije saltati u drugu...
 
Hmm moze biti ulje, sinhron...Meni se to desavalo prije zamjene seta kvacila (lamela je bila posve losa)...Sad kad sam zamjenio set kvacila, mjenjac je k'o mlijeko...Nema vise krcanja kad vracam iz III u II...
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Hmm moze biti ulje, sinhron...Meni se to desavalo prije zamjene seta kvacila (lamela je bila posve losa)...Sad kad sam zamjenio set kvacila, mjenjac je k'o mlijeko...Nema vise krcanja kad vracam iz III u II...

qft, i ovo moze biti cest slucaj.
 
Član
Imao identičan problem sa svojim autom....

Sinhron druge brzine 100%, a pošto sam dugo vozio tako otišao i zupčanik ....
 
Član
Evo da javim da problem rijesen.Falilo ulja u mjenjacu.Dosuto ulje , promijenjena lamela koju je skoro bio prosjeko druk lezej koji je bio zablokiro , promijenjena korpa.Sad sve radi ko novo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top